x

SabroSon - koncert

2019-05-28 ( wtorek )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

SabroSon - to żywiołowa muzyka latynoska ze słonecznych plaż Veracruz - najbardziej rytmicznego miejsca Meksyku. Miejsca, gdzie afrykańscy niewolnicy zamienili bębny na gitary, a folklor z Czarnego Lądu połączył się ze śpiewem andaluzyjskich cyganów i tańcami rytualnymi Azteków.

Owoc tego melanżu kulturowego nosi nazwę Son Jarocho, a najgorętsza fiesta, podczas której kultywuje się taniec, śpiew i wspólną grę to fandango. Roman Mendez (Meksyk), Jorge Merida (Chile) i Michał Obrębski (Polska) i Marcin Felczyński (Polska) przenoszą ten rytuał celebracji życia w nowy wymiar muzyczny, gdzie folklor z Puebla pulsuje w rytmie karaibskich metropolii, rockowych riffów i jazzowych improwizacji.

SabroSon to dosłownie "Dźwięk ze smakiem". Nazwa zespołu nawiązuje do tego, że przepisy na ich muzykę są tak samo smaczne jak kuchnia z Veracruz, której podstawą są limonka, kolendra i około stu odmian chilli.

Zespół IŻ powstał w roku 2017 w Poznaniu z inicjatywy gitarzysty Przemysława Sledziuha Śledzia i wokalistki Magdy Mechagodzilli Nowakowskiej. Z ich wieloletniej współpracy zrodziła się idea rozszerzenia składu. Na zaproszenie pozytywnie odpowiedzieli, zawodowy perkusista - Bartek Krawczak oraz przyjaciel i pasjonat gitary basowej, Wojtek Gałecki. W wyniku wspólnej pracy zostały zaaranżowane w nowy sposób istniejące już utwory, nabierając nowego, wyjątkowego brzmienia. Twórczość zespołu to przede wszystkim autorskie kompozycje z własnymi tekstami. Ich muzykę można zakwalifikować do nurtu liryczno-awangardowego.

Bilety - 25 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/