okładka książki na tle muru z cegły

Spotkanie autorskie i wernisaż wystawy Filipa Springera

2016-11-03 ( czwartek )
18:00
Stary Browar (Słodownia +1), ul. Półwiejska 42, Poznań

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem, promujące jego najnowszą książkę Miasto Archipelag. Poprowadzi je Michał Nogaś z radiowej Trójki. Tego dnia zostanie również otwarta wystawa zdjęć Filipa Springera, która potrwa do 10 listopada. Organizatorem spotkania i wystawy jest Księgarnia Bookarest.

Filip Springer - reporter i fotograf współpracujący z największymi polskimi tytułami prasowymi. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010) oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury (2012). Jego reporterski debiut - książka Miedzianka. Historia znikania - znalazł się w finale Nagrody im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki 2011. Jest także finalistą Nagrody Literackiej Nike 2012 i laureatem trzeciej edycji konkursu stypendialnego dla młodych dziennikarzy im. Ryszarda Kapuścińskiego. Miasto Archipelag to jego szósta książka. Wcześniej ukazały się: Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u, Wanna z kolumnadą. Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenie, 13 pięter i Księga Zachwytów.

Miasto Archipelag - projekt jest efektem reporterskiej podróży Filipa Springera po dawnych stolicach województw. To jednocześnie pierwszy w Polsce dokumentalny eksperyment, który wykorzystuje internet, media społecznościowe, a także ścisłą współpracę z opiniotwórczym tygodnikiem i rozgłośnią radiową. Jego kulminację stanowi publikacja reporterskiej książki, której powstawanie wszyscy mogą śledzić niemalże w czasie rzeczywistym, od samego początku.

Zobacz www.facebook.com/events/201537820265643/