plakat

Festiwal słowa w piosence Frazy to wydarzenie integrujące artystów i wielbicieli piosenki dobrze napisanej. W dniach 3-8 listopada w Poznaniu dobre teksty i muzyka zabrzmią podczas koncertów i spektakli, z artystami porozmawiamy w czasie spotkań autorskich, etykę i estetykę w piosence omówią uczestnicy konferencji naukowej, a najmłodsi wezmą udział w warsztatach. Poza spotkaniami m.in. z twórczością Jana Wołka i Jaromira Nohavicy, zapraszamy na Ogólnopolski Konkurs Piosenki Autorskiej, dzięki któremu poznamy młodych twórców, którzy tak jak my wierzą, że w piosence najważniejszy jest tekst.

3 listopada

Koncert zaduszkowy, w którym wezmą udział jeden z najciekawszych współczesnych artystów piosenki literackiej Paweł Wójcik oraz Trio Łódzko-Chojnowskie, które od lat jest w czołówce wykonawców piosenek Jacka Kaczmarskiego.

4 listopada

Uroczyste otwarcie Festiwalu.  Koncert laureatów Ogólnopolskiego konkursu piosenki autorskiej o nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego  oraz koncert "Czarno-białe ślady",  podczas którego Jacek Bończyk i Zbigniew Krzywański zagrają między innymi piosenki Grzegorza Ciechowskiego.

5 listopada

Dzień czeski. Przed południem Biblioteka Raczyńskich zaprasza na spotkania autorskie, panel dyskusyjne i wystawę czeskich druków. Wieczorem w Sali Ziemi wystąpią Zuzanna (laureatka ubiegłorocznego Ogólnopolskiego  Konkursu Piosenki Autorskiej im. Jacka Kaczmarskiego), czeski duet Kieslowski oraz jeden z najbardziej znanych  przedstawicieli piosenki  autorskiej: Jaromir Nohavica. 

6 listopada 

w południe Rodzinne Frazowanie - warsztaty dla dzieci, a wieczorem, podczas koncertu Łony i Webbera młodzież i dorośli wysłuchają gorzkich, czasem  śmieszno-strasznych utworów, w której duet diagnozuje współczesność.

7 listopada

"Bal, czyli wieczór zapoznawczy. Gra zespół Variété" to alternatywny spektakl baletowy w reżyserii Jacka Gębury z plejadą polskich aktorów tańca oraz muzyką Variété graną na żywo.

8 listopada

wieczorem spotkanie z tekstami Jana Wołka w interpretacji Piotra Machalicy. "Piaskownica" to zbiór tekstów napisanych specjalnie dla tego artysty,  mówiących na tematy tak uniwersalne, jak  miłość i przemijanie.  Jan Wołek będzie gościem spotkania autorskiego towarzyszącego konferencji naukowej, a tom z tekstami jego wierszy i piosenek będzie tegoroczna festiwalową publikacją.

7 i 8 listopada

konferencja naukowa "Nowe słowa w piosence. Etyka i estetyka", poświęcona słowom w piosence oraz spotkania z artystami Festiwalu m.in. Łoną i Webberem, Piotrem Machalicą i Grzegorzem Kaźmierczakiem.

Chętnych do szkolenia swego warsztatu tekściarskiego Biblioteka zaprasza na spotkanie 3 listopada o godz. 16.00 w w swojej siedzibie (pl. Wolności 19). Zajęcia poprowadzi Michał Wiraszko, autor tekstów, wokalista, gitarzysta, frontman zespołu Muchy. Natomiast 8 listopada tajnikami warsztatu tekściarza podzieli się Jan Wołek. Zapisy pod adresem festiwalfrazy@bracz.edu.pl Pierwszeństwo mają uczestnicy Konkursu. Liczy się też kolejność zgłoszeń.

Szczegółowy program wydarzeń znaleźć można na stronie www.festiwalfrazy.pl

Bilety dostępne w Teatrze Muzycznym,  CIM oraz www.bilety24.pl

Zobacz www.facebook.com/festiwalfrazy