plakat

Sztuka radzenia sobie ze stresem

2017-06-03 ( sobota ) – 2017-06-04 ( niedziela )
10:00-18:00
Pracownia Psychoedukacji i Rozowju Oosbistego MOC Poznania ul Jackowskiego 38/3

To dwudziesta edycja tego warsztatu prowadzona przez Aleksandrę Stanek.

Do udziału organizatorzy zapraszają wszystkie osoby zainteresowane rozwojem osobistym w obszarze radzenia sobie ze stresem oraz psychologów, psychoterapeutów, coachów, trenerów, studentów psychologii i kierunków pokrewnych.

Trening antystresowy - sztuka radzenia sobie ze stresem

Wszyscy doświadczamy stresu. W najlepszym wypadku jest on zdrowym wyzwaniem, sprawdza odwagę i sprzyja rozwojowi. W najgorszym - pozbawia energii i może być zabójczy. Chodzi o to, by bez względu na to, czy poziom doświadczanego stresu jest zdrowy, czy szkodliwy żyć spokojnie, mieć dużo energii, umieć się odprężać i sprawować kontrolę nad swoim życiem. Na tym warsztacie poznasz proste i skuteczne metody radzenia sobie ze stresem, odzyskania równowagi wewnętrznej i optymizmu.

Warsztat podzielony jest na dwa 1- dniowe moduły. Można brać udział w obu lub w jednym z wybranych.

" Ludzi wyprowadzają z równowagi nie same fakty, lecz sposób w jaki je widzą." (Epiktet )

Dzień 1. Przekonaj się - stres a nasze myśli. Podczas tego dnia przyjrzymy się związkowi między intensywnością przeżywania stresu a strukturą osobowości - w wielu sytuacjach stres jest wyłącznie lub w dużej mierze wynikiem naszej interpretacji wydarzeń, a nie zjawiskiem obiektywnym. Warto umieć rozróżniać to, co dzieje się naprawdę od tego, co dzieje się przede wszystkim w naszej psychice.

W programie:

* Najważniejsze źródła stresu - Twoje stresory zewnętrzne i wewnętrzne. * Diagnoza indywidualnego stylu funkcjonowania w stresie.

* Kwestionariusz poziomu stresu.

* Pułapki myślenia i praca z przekonaniami - myśli jako przyczyna i przejaw stresu: rozpoznanie i modyfikacja z wykorzystaniem technik i narzędzi nurtów poznawczo-behawioralnych (CBT, REBT, RTZ, ACT ) Po raz pierwszy na tym warsztacie wykorzystamy narzędzia Points of You. The Coaching Game. Będziemy posługiwać się obrazem, słowem i metaforą, dzięki czemu spotkasz się z samym sobą w głęboki i wyjątkowy sposób.

Dzień 2. Zrelaksuj się - stres a nasze ciało. Podczas tego dnia nauczysz się strategii relaksacyjnych, które pozwolą utrzymać umysł i ciało w idealnej kondycji oraz harmonizować ich działanie. Odpoczniesz.

W programie:

* Wybrane praktyki relaksacyjne i oddechowe, m.in. relaksacja progresywna Jacobsona, trening autogenny Schulza, elementy choreoterapii, ćwiczenia wyobraźni i autosugestia, nauka medytacji, twórczej wizualizacji, medytacja śmiechu, MINDFULNESS.

Cena całego szkolenia: 220 zł Cena warsztatu 1 dniowego: 140 zł Uczestnictwo wyłącznie na zapisy: biuro@mocpoznania.pl

W zgłoszeniu podaj informację, czy bierzesz udział w jednym wybranym dniu czy w obu. Ze względu na tematykę, warsztat jest przeznaczony dla osób pełnoletnich

Prowadząca: Aleksandra Stanek

Zobacz www.mocpoznania.pl