a

Krakowski Salon Poezji

2017-10-14 ( sobota )
12:00
Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e, Poznań

Pierwszy w sezonie 2017/2018 Krakowski Salon Poezji. Gościem 34 odsłony będzie Jacek Fedorowicz, który przeczyta Biegaliki Włodzimierza Naumczyka. Artyście na scenie towarzyszyć będzie muzyk.

Jacek Fedorowicz - z wykształcenia malarz, sławę zdobył jako aktor i satyryk. Jeden z założycieli (m.in. ze Zbigniewem Cybulskim i Bogumiłem Kobielą), gdańskiego, studenckiego teatru Bim-Bom. W drugiej połowie lat 60. występował w Telewizji Polskiej, gdzie współtworzył m.in. z Jerzym Gruzą programy rozrywkowe "Poznajmy się", "Małżeństwo doskonałe", "Kariera i Runda". W latach 90. zaczął prowadzić w TVP program "Dziennik Telewizyjny", który następnie przeszedł metamorfozę z programu o charakterze politycznym na program rozrywkowy. W 2005 roku program ten na kilka miesięcy zmienił nazwę na "Sejf". Z Telewizji Polskiej odszedł w 2006 roku. Publiczność mogła go oglądać w kultowych filmach takich jak m.in.: Lekarstwo na miłość, Kochajmy Syrenki, Poszukiwany, poszukiwana, Nie ma róży bez ognia, Alternatywy 4. Obecnie występuje w kabarecie Zenona Laskowika. W 2009 roku otrzymał Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

W sezonie 2017/2018 Salony Poezji odbywają się tego samego dnia po południu w Bibliotece w Zamku w Kórniku.

Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje prezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenia, dokumentowania i upowszechniania materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje "Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza".

Czas trwania 60 minut.

Bilety w cenie 8 zł dostępne on-line.

_
opr.LT