a

Rozdanie statuetek przyznanych zwycięzcom plebiscytu IKS-a oraz portalu kultura.poznan.pl

2017-11-14 ( wtorek )
12:00
Salon Posnania, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Po raz kolejny poznańska publiczność wybierała "Wydarzenie kulturalne sezonu" i "Człowieka kultury". W ankietach internetowych i "analogowych" (dostępnych w CIM-ie oraz drukowanych we wrześniowym Afiszu) zarejestrowaliśmy w sumie ponad 2000 głosów!

W tym roku Plebiscyt IKS-a i Kulturypoznan.pl odbył się po raz piąty. 10 nominacji (5 osobowości poznańskiej kultury i 5 wydarzeń sezonu) wraz z uzasadnieniami, ogłosiliśmy w ostatnich dniach sierpnia. Wybraliśmy je redakcyjnie - spośród kilkuset wydarzeń, w których uczestniczyliśmy między wrześniem 2016 a sierpniem 2017.

Tegoroczni zwycięzcy dołączają do znamienitego grona: w pierwszej edycji Plebiscytu w 2013 r. triumfował spektakl "Piszczyk" Teatru Polskiego z Łukaszem Chrzuszczem w tytułowej roli. Rok później Czytelnicy wskazali pierwszy sezon Sceny Wspólnej Centrum Sztuki Dziecka i Teatru Łejery. W 2015 r. bezkonkurencyjne okazały się "Prezydentki" Teatru Nowego w reżyserii Piotra Kruszczyńskiego. Rok temu Czytelnicy postawili na dobre kino, czyli festiwal Nic Się Tu Nie Dzieje. A także - po raz pierwszy wybierali "Człowieka kultury". Tytuł i statuetkę w tej kategorii zdobyła młoda tancerka i choreografka Monika Błaszczak.

(tekst oryginalny Sylwia Klimek)

_

Więcej o laureatach na stronie Wydawnictwa Miejskiego Posnania.

Wstęp wolny.

_
opr.LT