plakat

Spotkania autorskie z Empikiem na Szachownicy

2018-04-17 ( wtorek ) – 2018-04-18 ( środa )
Stary Browar, Szachownica , ul. Półwiejska 40, Poznań

Kreatywny historyk i najpopularniejsza stewardessa w Polsce. Dwa spotkania autorskie z Empikiem na Szachownicy.

Kanały social-media zawładnęły komunikacją w XXI wieku, a influencerzy zdobywają ogromną popularność, pokazując za ich pośrednictwem swoje zainteresowania i pasje. Kolejne spotkania z Empikiem to premiery dwóch wyjątkowych książek - groteskowo i niekonwencjonalnie opowiedzianej przez Wojciecha Drewniaka historii II Wojny Światowej, a także pełna inspiracji i niezwykłych zwrotów akcji historia podniebnego życia Olgi Kuczyńskiej, stewardessy.

Twardziele Piłsudskiego i sarmackie imprezy

Lekcje historii to niekoniecznie wkuwanie na pamięć dat i przebiegu wydarzeń. Wojciech Drewniak, prowadzący kanał YouTube pt. "Historia bez cenzury", który subskrybuje ponad 650 tys. użytkowników, przedstawia historyczne fakty i wydarzenia w niekonwencjonalny sposób. Autorami kanału są czterej historycy, zajmujący się odpowiednio montażem, pisaniem scenariuszy, produkcją oraz researchem. Sam Drewniak ukończył historię o specjalności mediatyzacja, co skutecznie wykorzystuje w swojej obecnej pracy. Umiejętność promowania historii w mediach oraz ostry język sprawiły, że historię pokochały tysiące osób, a sprawdziany w szkołach pełne są niezwykłych ciekawostek. Już we wtorek 17 kwietnia o godz. 18:00, Wojciech Drewniak opowie nieco więcej o swojej najnowszej książce pt. "Historia bez cenzury 3. Poland first to fight... czyli II Wojna Światowa".

Życie w chmurach

Swoją przygodę z lataniem Olga Kuczyńska zaczęła w wieku 19 lat. Najpierw była członkiem załogi Ryanair, następnie przeprowadziła się na kilka lat do Omanu, pracując dla narodowych linii lotniczych tego kraju. W międzyczasie poznała Pooję, głuchoniemą dziewczynę z indyjskich slumsów i postanowiła zmienić jej życie, organizując szkołę i najlepszą opiekę medyczną. Po ponad 5 latach wróciła do Polski, rozpoczynając pracę dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Jak sama mówi, niebo nie ma limitu, tak samo jak jej marzenia i plany. W środę 18 kwietnia o 18:00, na Szachownicy w Starym Browarze Kuczyńska opowie o swojej pierwszej książce "Życie stewardessy, czyli o tym jak mierzyć wysoko i przekraczać granice" wydanej we współpracy z wydawnictwem Burda Publishing Polska oraz o nietuzinkowym, podniebnym życiu.

Zobacz www.starybrowar5050.com/