a

Apostrof 2018. Międzynarodowy Festiwal Literatury. Mariusz Czubaj - spotkanie z autorem książki

2018-05-19 ( sobota )
16:00
Sala wydarzeń, empik Megastore Poznań, ul. Franciszka Ratajczaka 44, Poznań

Pisarz, ale także profesor antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, karateka. Członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Autor powieści kryminalnych z Rudolfem Heinzem - "21:37" (W.A.B. 2008), "Kołysanka dla mordercy" (W.A.B. 2011), "Zanim znowu zabiję" (W.A.B. 2012) i "Piąty beatles" (W.A.B. 2015) - a także cyklu z Marcinem Hłaską: "Martwe popołudnie" (Albatros 2014) oraz "R.I.P." (Albatros 2016). Razem z Markiem Krajewskim napisał "Aleję samobójców" (W.A.B. 2008) i "Róże cmentarne" (W.A.B. 2009). Dwukrotny laureat Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną i sensacyjną - w 2009 r. za "21:37", a w 2017 za "R.I.P.".

"Dziewczynka z zapalniczką" (Wydawnictwo W.A.B.) jest premierą festiwalową Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury.

_

O książce:

"Dziewczynka z zapalniczką" (Wydawnictwo W.A.B.) to piąty tytuł w serii z komisarzem Rudolfem Heinzem, który tym razem będzie prowadził prywatne śledztwo. Rok 2011. W lesie nieopodal Katowic zostaje zastrzelony emerytowany policjant, Jacek Szymon. Tylko dwóch ludzi wie, co znajdowało się wcześniej w bagażniku samochodu, w którym znaleziono ciało. Heinz będzie trzeci. Profiler, przechodzący ciężkie załamanie nerwowe i przebywający na przymusowym urlopie, zostaje poproszony o dyskretną przysługę i po raz pierwszy zaczyna prowadzić prywatne śledztwo.  Sprawę komplikuje także to, że pierwszy raz o pomoc prosi Heinza miejscowy gangster. Trop będzie prowadził ku wydarzeniom sprzed lat, które położyły się cieniem na karierze Jacka Szymona. W jednej z piwnic w Zagłębiu Dąbrowskim znaleziono wówczas zmasakrowane zwłoki dziewczynki w czerwonych baletkach. Sprawy, której nadano operacyjny kryptonim "Dziewczynka z zapalniczką", nigdy nie rozwiązano.

_

Harmonogram pozostałych poznańskich spotkań w ramach festiwalu:

Pawilon, ul. Ewangelicka 1, Poznań:

  • 20 maja, 16:00 Dorota Masłowska
    spotkanie z autorką książki "Inni ludzie", prowadzenie Agata Grenda
  • 20 maja, 18:00 Olga Tokarczuk
    spotkanie z autorką książki "Opowiadania bizarne", prowadzenie Przemysław Czapliński

Na wszystkie wydarzenia festiwalu obowiązuje wstęp wolny.

_
opr.LT

fot. Zuzanna Szamocka