grafika

Let's Play - otwarte spotkanie o teatrze w psychologii i życiu codziennym

2018-11-24 ( sobota )
14:00-16:00
Kawiarnia Artystyczna "Kóltura", ul. 23 lutego 8, Poznań

Czy myśleliście kiedyś o życiu w kategoriach teatru? Każdy z nas odgrywa w swoim życiu wiele ról: dziecka, rodzica, przyjaciółki/przyjaciela, dziewczyny/chłopaka, żony/męża, pracownika, pracodawcy... Każdy z nas staje przed wyzwaniami, które wymagają empatii, adaptacji do nowych warunków, improwizacji, odwagi, dobrej autoprezentacji, pracy w zespole... Tych i wielu innych umiejętności uczy teatr swoich aktorów. Właśnie po to, by płynnie mogli się odnaleźć w różnych rolach.

Na spotkaniu prowadzące opowiedzą, dlaczego każdy z nas jest aktorem. Pokażą proste techniki teatralne, które mogą ułatwić mierzenie się z trudnościami dnia codziennego. Wysłuchają opinii uczestników na ten temat. Zabawa i nauka w jednym, spotkanie ze sobą i z drugim człowiekiem!

Spotkanie jest wstępem do cyklu zajęć rozwojowych, w których psychologia i teatr będą grały role główne.

Wstęp wolny.

Prowadzące: Katarzyna Piątek - trenerka dramy w trakcie certyfikacji, kulturoznawczyni, aktorka teatralna, performerka. Miłośniczka szeroko pojętej sztuki, z której pomocą, wydobywa z siebie i innych to, co najlepsze. Wiktoria Poszwa - psycholog, orędowniczka edukacji nieformalnej, opartej na doświadczaniu. Entuzjastka współpracy interdyscyplinarnej i międzykulturowej. W swojej pracy płynnie łączy perspektywę jednostki z kontekstem społecznym. Wstęp wolny

Zobacz www.facebook.com/events/2032705590084247/