debata

Wsiądź do autobusu i zobacz premierowy klip "20" donGURALesko

2019-05-18 ( sobota )
20:00-00:05
plac Wolności, Poznań

W ramach Nocy Muzeów odbędzie się premiera teledysku donGURALesko i Timothy'ego Snydera do utworu "20" - skomponowanego specjalnie, aby podkreślić znaczenie udziału w wyborach. Na placu Wolności zaparkuje czerwony autobus, który na tę jedną noc zamieni się w salę kinową. W jego wnętrzu, od godziny 20:00 do 24:00, będzie można posłuchać utworu rapera, zobaczyć teledysk, dowiedzieć się więcej o akcji "Ani słowa bez nas" oraz o zbliżających się wyborach do Europarlamentu.
"Ani słowa bez nas" to utwór, teledysk, koncert, audiobook - wszystko na podstawie książki "O tyranii. Dwadzieścia lekcji z XX wieku". Raper donGURALesko i profesor Timothy Snyder mówią wspólnym głosem: "nie bądź posłuszny z góry", "nie becz tak, jak inne owce", "bierz świat w swoje ręce" i przypominają o konieczności udziału w absolutnie każdych wyborach.

Finał akcji zaplanowany jest na 2 czerwca - o g. 20:30 na placu Wolności odbędzie się koncert donGURALesko, a na budynku Arkadii rozbłyśnie neon z napisem "Wolność". Raper nagrał także "O tyranii" w formie audiobooka, który będzie można bezpłatnie ściągnąć w dniu koncertu na stronach internetowych www.wyborcza.pl oraz www.malta-festival.pl. 2 czerwca odbędzie się również debata "O potrzebie utopii" w Centrum Kultury ZAMEK z udziałem m.in. Piotra Burasa, Anny Materskiej-Sosnowskiej, Marcina Króla oraz donGURALesko.
Wstęp wolny!

Zobacz www.facebook.com/events/611987225932125/