logo

Jubileusz Poznańskiego Introligatorstwa - Wystawa z okazji 90. rocznicy powołania Cechu Introligatorów w Poznaniu

2019-09-16 ( poniedziałek ) – 2019-09-29 ( niedziela )
NBP, Oddział w Poznaniu, Aleje Marcinkowskiego 12, Poznań

Wystawa jubileuszowa Poznańskiego Introligatorstwa

W tym roku przypadają: 90. rocznica powołania Cechu Introligatorów w Poznaniu oraz 100-lecie Firmy "Przesławski i Cierniak". Obchody jubileuszu zostały zaplanowane na wrzesień. W jego ramach odbędzie się też konferencja naukowa oraz zaprezentowana zostanie nowa wystawa.

Podczas wystawy zaprezentowana zostanie działalność introligatorów w Poznaniu w okresie II Rzeczypospolitej. Plansze oraz pamiątki przedstawią życie Józefa Przesławskiego - założyciela Cechu Introligatorów w Poznaniu. Zwiedzający będą mogli poznać historię środowiska rzemieślniczego, a także największego wydarzenia tamtego okresu - Powszechnej Wystawy Krajowej. Ponadto dzięki współpracy z Biurem Programu "Niepodległa" zostanie przedstawiona historia kroju pisma "Brygada". Projekt realizowany jest w ramach Programu "Niepodległa". Obchody Jubileuszu Poznańskiego Introligatorstwa zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania. Współorganizatorem wydarzenia jest Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Poznaniu.

_

Wydarzeniem towarzyszącym będzie konferencja naukowa w Muzeum Archeologicznym która odbędzie się 30.09, g. 10:
Zaproszeni goście przedstawią wybrane postacie i instytucje związane z historią rzemiosła w Poznaniu. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe, to dawna siedziba firmy Józefa Przesławskiego - założyciela Cechu Introligatorów w Poznaniu.

_
akt.LT