Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Utrzymane w biało brązowej kolorystyce logo na któym umieszczonoa Panią siedzącą w fotelu i czytającą książkę dwójce dzieci.

Opowieści upokorzonych - cykl spotkań z literaturą

2021-01-25 ( poniedziałek )
18:00-19:40
Księgarnia z Bajki, os. Przyjaźni 125c, Poznań

Dyskusja nad wybranymi dziełami literackimi, w których pojawia się doświadczenie upokorzenia - pogrzebane w przeszłości, dotkliwie teraźniejsze, przewidywane na jutro. Przy okazji wspólnych interpretacji będziemy pytać, jak w poszczególnych kulturach (epokach, społeczeństwach) przebiega reakcja na upokorzenie i czy możliwe jest uniknięcie pragnień odwetowych.

Spotkania mają charakter otwarty: może uczestniczyć w nich każdy - bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, wyznanie i światopogląd.
Jedynym warunkiem jest przeczytanie zadanej lektury i aktywny udział w dyskusji. 
Na to spotkanie - wszyscy uczestnicy proszeni są o przeczytanie powieści: "Związek żydowskich policjantów" Michaela Chabon.

Zajęcia poprowadzi: Przemysław Czapliński - profesor zwyczajny; historyk literatury polskiej i europejskiej XX i XXI wieku, eseista, tłumacz, krytyk literacki; współtwórca Zakładu Antropologii Literatury (UAM, Poznań), kierownik specjalności krytycznoliterackiej, członek-korespondent Polskiej Akademii Nauk.

  • Wstęp wolny.
  • Ilość miejsc ograniczona: 5 osób w księgarni, pozostałe osoby na Skayp,e.
  • Debata zostanie emitowana w formie youtube na Fb księgarni.