foto

Poznaj Poznań z ogórka lub bimby, a do ZOO Maltanką

2013-04-27 ( sobota ) – 2013-09-29 ( niedziela )
Poznań

Wycieczki zabytkowym tramwajem i autobusem przez najpiękniejsze miejsca w Poznaniu. Trasa linii tramwajowej nr 0 związana jest z historią komunikacji miejskiej, natomiast linia autobusowa nr 100 biegnie szlakiem Traktu Królewsko - Cesarskiego. Można też się wybrać na wycieczkę nocną linią tramwajową ON.

Linie turystyczne obsługiwane są przez członków Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych ubranych w dawne mundury kierowców, motorniczych i konduktorów wyposażonych w bilety i przepastne, rzemienne torby, które odeszły do lamusa. To wyborni znawcy komunikacji miejskiej i dziejów miasta, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i zaspokoją ciekawość turystów.Odjazdy w każdą sobotę i niedzielę z zabytkowej zajezdni przy ul. Gajowej (obok Starego Zoo)

Rozkład jazdy linii 0, 100 i ON

Na trasę powróciła również Maltanka - jedna z ostatnich w Polsce kolejek wąskotorowych o szerokości toru 600 mm. Dzięki swej malowniczej trasie wzdłuż Jeziora Maltańskiego i docieraniu w pobliże ogrodu zoologicznego, kolejka z pewnością zapewni użytkownikom moc niezapomnianych przeżyć.

Kolejka Maltanka