Noc Muzeów 2013 w Genius loci

2013-05-18 ( sobota )
17:00
Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, Ostrów Tumski, ul. Ks. I. Posadzego 3, Poznań

Po raz pierwszy w historii Rezerwat Archeologiczny Genius Loci na Ostrowie Tumskim weźmie udział w międzynarodowej akcji "Noc Muzeów".

Moc atrakcji, w tym nowe eksponaty. Szczególnie warto zwrócić uwagę na makietę wału średniowiecznego wykonaną w skali 1:10, którą można nie tylko obejrzeć, ale również dotknąć! Zainstalowaliśmy także nowy hologram.

Program "Nocy Muzeów" w Rezerwacie

17.00 - 24.00  "SKARBY  OSTROWA  TUMSKIEGO" -  prezentacja multimedialna na elewacji Rezerwatu

17.30 - 1.00    ZWIEDZANIE  REZERWATU  ARCHEOLOGICZNEGO  GENIUS LOCI, wśród atrakcji znajdą się: nowy hologram i makieta dotykowa wału wykona w skali 1:10 przez uczniów Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu

17.30 - 1.00     Zwiedzanie wystawy "Archeologiczne inspiracje". Prace plastyczne absolwentów liceum plastycznego w Poznaniu im. P. Potworowskiego i prace dyplomowe wykonane w zabytkowym drewnie pochodzącym z konstrukcji wału grodowego na Ostrowie Tumskim.

W trakcie Nocy Muzeów autorzy prac opowiadać będą o swoich realizacjach artystycznych wykonanych pod kierunkiem pedagogów: Marioli Pieprzyk,  Danuty Kaniewskiej i Ludmiły Kaźmierskiej, inspirowanych ekspozycją  konstrukcji grodu poznańskiego z X w. prezentowaną w Rezerwacie    Genius loci.

ATRAKCJE  DLA  NAJMŁODSZYCH

17.30 - 19.00  WARSZTATY   PLASTYCZNE  DLA  DZIECI  (6-12 lat).  ZAJĘCIA POPROWADZĄ   ABSOLWENCI  LICEUM  PLASTYCZNEGO  W  POZNANIU IM. PIOTRA POTWOROWSKIEGO

Zapisy od wtorku do piątku na adres mailowy lub telefonicznie w godzinach pracy Rezerwatu:

www.facebook.com/RezerwatArcheo

rezerwat@muzarp.poznan.pl

TEL. 61 852 21 67                                                             

19.00 - 22.00    PLENEROWY  PLAC   ZABAW,  otwarty dla wszystkich chętnych.

NA WSZYSTKIE PUNKTY PROGRAMU WSTĘP WOLNY