Odjazdowy Bibliotekarz

2013-05-18 ( sobota )
12:00-16:00
Start godzina 12:00 Stary Rynek sprzed Pałacu Działyńskich

Odjazdowy Bibliotekarz to akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach.

Akcja z roku na rok zwiększa swój zasięg. W 2012 r. zorganizowaliśmy 97 lokalnych edycji imprezy. W tym roku liczymy na większą liczbę uczestników i odjazdowe przejazdy także w innych krajach.

Od 1 maja do 9 czerwca 2013 w różnych miejscowościach odbędą się kolejne edycje rajdów. Mogą one przebiegać w bardzo różny sposób, liczymy na pomysłowość organizatorów. Elementem stałym jest przejazd określoną trasą na rowerach, reszta zależy wyłącznie od Waszej wyobraźni. Poniżej znajdziecie kilka inspiracji do wykorzystania. Można też na ich podstawie stworzyć własne propozycje dodatkowych atrakcji towarzyszących Odjazdowemu Bibliotekarzowi.

Organizatorem może być każdy chętny. Jesteś bibliotekarzem, czytelnikiem, aktywnym rowerzystą lub po prostu masz ochotę zorganizować ciekawą akcję w swojej miejscowości? Namów innych lub nawiąż współpracę z instytucjami ze swojej okolicy i zorganizujcie Odjazdowego Bibliotekarza u siebie!

Trasa Stary Rynek - Śródka - Starołęka

Meta Fort I ul. Książęca

Na mecie bookcrossing oraz losowanie nagród.

Po rajdzie specjalne zaproszenie od mieszkańców Starołęki na wspólny piknik z książką w tle!

Wśród atrakcji warsztaty - drzewo genealogiczne z ulubionymi pisarzami.

Załóż coś w kolorze dojrzałej pomarańczy i zabierz przeczytane książki na wymianę !

Zobacz bibliosfera.net/odjazdowy-bibliotekarz/