Elżbieta Adamiak zagra Pod Lipami - KONCERT ODWOŁANY!

2013-05-20 ( poniedziałek )
19:00
ODK Pod Lipami, os. Pod Lipami 108a

KONCERT ODWOŁANY!!!

BILETY NALEŻY ZWRACAĆ W MIEJSCU ICH ZAKUPU WRAZ Z DOWODEM NABYCIA!

Elżbieta Adamiak (ur. 5 września 1955 w Łodzi) - polska piosenkarka, gitarzystka i kompozytorka z kręgu poezji śpiewanej. Żona Andrzeja Poniedzielskiego, który napisał dla niej wiele tekstów, i z którym od 1995 r. prowadzi Łódzką Piwnicę Artystyczną "Przechowalnia". Jej najbardziej znana piosenka to Jesienna zaduma do słów Jerzego Harasymowicza.

Gry na fortepianie uczyła się w dzieciństwie, potem w Liceum Muzycznym w Łodzi - gry na gitarze.

Studiowała socjologię na Uniwersytecie Łódzkim, później na Jagiellońskim, ale przerwała studia na trzecim roku aby poświęcić się śpiewaniu. Na scenie zadebiutowała w 1974 r. w łódzkim środowisku studenckim. Jest laureatką wielu festiwali, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1975 r. (nagroda za debiut piosenkarski i kompozytorski), Zamkowych Spotkań "Śpiewajmy Poezję" w Olsztynie i Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej "FAMA" w Świnoujściu. W 2002 r. Elżbieta Adamiak otrzymała na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie "Złoty Indeks".

Jej hobby to ogrodnictwo w zakresie minimalnym czyli hodowle doniczkowe. Wolne chwile wypełnia "babskimi robótkami" (robi na drutach, szyje). Mieszka pod Łodzią. Ma dwoje dzieci: Michała i Katarzynę (oboje ur. tego samego dnia, ok. 1981 r.).