logo

Warsztaty dla dzieci "Wakacje ze sztuką"

2013-07-01 ( poniedziałek ) – 2013-08-09 ( piątek )
Poznań

W trakcie każdego dnia dzieci zgłębią tajniki wybranej dziedziny sztuki. Poznają trochę teorii, zaznajomią się z nowymi technikami plastycznymi, wykonają prace artystyczne, które po wystawie wieńczącej warsztaty, będą mogły zabrać do domu.
Poziom trudności będzie dostosowany do wieku i możliwości dzieci.
Oprócz zajęć tematycznych, które odbędą się w dwóch blokach: 1. 9.00 - 12.30 i 2. 13.30-16.00, będzie dużo dobrej zabawy i ruchu na świeżym powietrzu.
W trakcie zajęć przewidziana jest przerwa na ciepły
posiłek (obiad) dostarczony przez firmę cateringową.

Plan warsztatów:

  • Poniedziałek- projektowanie. Czy słyszeliście określenie "design"? Najprościej mówiąc, to wygląd danej rzeczy. Dzisiaj przyjrzymy się przeróżnym przedmiotom i spróbujemy określić czy są dobrze czy źle zaprojektowane, czyli jaki mają ¹design'. Potem zaprojektujecie własne przedmioty - do wyboru, do koloru:). Kto wie, może powstanie jakiś wynalazek! W drugiej części wykonacie instalacje - konstrukcje przestrzenne wymyślonych przez was projektów. Będzie okazja by rozwinąć skrzydła wyobraźni.
  • Wtorek - rysunek. Na dzisiejszych zajęciach poznacie warsztat artysty rysownika, obejrzycie wiele przykładów prac rysunkowych, wykonacie własne prace - martwą naturę w ołówku i węglu.
  • Środa - grafika. Być może zdażyło się wam zagubić książkę - komuś ją pożyczyliście, ta osoba jej nie oddała, a nawet sama zapomniała od kogo ją pożyczyła, no i po książce nie zostało śladu... ale gdyby była ona oznaczona twoim znakiem z imieniem i nazwiskiem lub inicjałami, na pewno wróciłaby do ciebie bez problemu. Dlatego dziś wykonamy ex libris, czyli pieczęć z danymi właściciela książki.
  • Czwartek - rzeźba W dzisiejszym dniu czekają was zajęcia rzeźbienia w glinie. Będziecie nie tylko rozwijać wyobraźnię, ale także uczyć się myślenia przestrzennego.
  • Piątek- malarstwo. W trakcie tych zajęć obejrzymy przykłady dzieł sławnych malarzy, określimy epoki i rodzaje malarstwa. Po czym wyposażeni i natchnieni namalujecie własne dzieła.

Terminy:
Warsztaty trwają od poniedziałku do piątku
od godz. 9:00 do 16:00. 

Turnusy:

  • turnus I - 1.-5.07 SP nr 6, os. Rusa 56 i Kampus Morasko
  • turnus II - 8.-12.07 SP nr 6, os. Rusa 56 i Kampus Morasko
  • turnus III - 15.-19.07 SP nr 1, ul. Hezjoda 15
  • turnus IV - 29.07 - 2.08 Wydział Fizyki UAM (Kampus Morasko), ul. Umultowska 85
  • turnus V - 5.-9.08 Wydział Fizyki UAM (Kampus Morasko), ul. Umultowska 85 /// postały 4 miejsca ///

Zapisy i opłaty:
Koszt udziału w warsztatach (5 dni):

375 zł,  z obiadem: 435zł (SP6 i SP1)

Zapisów dokonać można przez zakładkę 'napisz do nas', podając w treści maila imię, nazwisko, wiek dziecka, nr telefonu do opiekuna prawnego, nr turnusu i informację, czy dziecko będzie jadło obiad (zamówiony z firmy cateringowej).
Wraz z zapisem prosimy o dokonanie przedpłaty w wysokości 75zł na nr konta: 03 1140 2004 0000 3602 4722 2460 (Katrzyna Kulm). Otrzymana przez nas przedpłata jest podstawą zapisu dziecka na listę uczestników. W przypadku rezygnacji, nie ulega ona zwrotowi. Po otrzymaniu przelewu wyślemy do Państwa potwierdzenie przyjęcia dziecka na warsztaty w wybranym turnusie.
Resztę opłaty należy wpłacić najpóźniej 14 dni przed  rozpoczęciem danego turnusu. W przypadku nie wpłynięcia wpłaty rezerwacja miejsca ulega utracie.
W wypadku zapisania dziecka na 14 dni (lub mniej) przed rozpoczęciem turnusu, należy wpłacić pełną kwotę za warsztaty.

Zobacz siedem7.wix.com/kwa