Cykl - Kino na Dziedzińcu Sztuki.

2013-06-26 ( środa ) – 2013-08-23 ( piątek )
Dziedziniec Sztuki, Stary Browar, ul. Półwiejska

Wydarzenie to od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem. Projekcje z prawdziwej taśmy filmowej w ciepłe, letnie wieczory mają swój niepowtarzalny urok i atmosferę. W tym roku cykl liczący 10 filmów nosi tytuł "Zakochaj się w parku bardziej" i skierowany jest do bardzo szerokiej publiczności.

Lista filmów:

26 czerwca, g. 21.00

Rocky

1976, reż. John G. Avildsen

Kultowego boksera Rocky"ego Balboa nie potrzeba przedstawiać nikomu. Warto za to przypomnieć, że film ten otrzymał aż 10 nominacji do Oscara i zdobył 3 statuetki (najlepszy film, reżyseria i montaż).

3 lipca, g. 21.00

Parasolki z Cherbourga

1964, reż. Jacques Demy

Nagrodzona Złotą Palmą, opowiedziana piosenkami Michela Legranda historia miłosna nastoletniej piękności, w którą wcieliła się Catherine Deneuve. Musical niezwykły, zrealizowany wbrew rewiowej modzie i amerykańskim standardom.

10 lipca, g. 21.00

Wszystko za życie

2007, reż. Sean Penn

Wyreżyserowany i napisany przez Seana Penna film opowiada historię chłopaka stojącego u progu dorosłego życia. Bohater kończy studia, jednak zamiast do pracy, wyrusza autostopem na Alaskę. Jego historia wzbudziła żywe dyskusje i poruszyła młodych ludzi na całym świecie.

17 lipca, g. 21.00

Przed wschodem słońca

1995, rez. Richard Linklater

Klasyka filmów o miłości lat 90. On - przystojny, wrażliwy Amerykanin (Ethan Hawke). Ona - pełna wdzięku Francuzka (Julie Delpy). Poznają się w pociągu. Oboje młodzi, spragnieni bliskości. Mają dla siebie tylko kilkanaście godzin.

24 lipca, g. 21.00

Szklana Pułapka

1988, reż. John McTiernan

Klasyka kina sensacyjnego z kultowym Brucem Willisem w roli nowojorskiego gliny i... Alanem Rickmanem (profesor Snape z "Harry'ego Pottera"), dla którego rola bezwzględnego szefa terrorystów była filmowym debiutem.

31 lipca, g. 21.00

Samotność długodystansowca

1962, reż. Tony Richardson

Tony Richardson swoimi filmami rzucał wyzwanie brytyjskiej produkcji filmowej lat 60. - jałowej, pozbawionej charakteru i nieudolnie konkurującej z Hollywood. Jednym z nich była "Samotność długodystansowca", poruszająca temat podziału klasowego w brytyjskim społeczeństwie. Opowiada on historię przebywającego w poprawczaku chłopaka, posiadającego niezwykły talent do biegania.

7 sierpnia, g. 21.00

Basen

2003, reż. Francois Ozon

Nieco znudzona życiem, sławna i bogata brytyjska autorka kryminałów (Charlotte Rampling) i seksowna, rozwiązła, nieokiełznana nastoletnia Francuzka (Ludivine Sagnier), chcąc nie chcąc muszą dzielić wakacyjną willę w Prowansji. Z czasem irytująca dziewczyna staje się dla pisarki źródłem fascynacji... i innych mocnych przeżyć, szczególnie, kiedy w willi z basenem dochodzi do zbrodni.

14 sierpnia, g. 21.00

Znikający punkt

1971, reż. Richard Sarafian

1200 mil w 15 godzin. 350 konny Dodge Challenger. Niezwykły, samotny rajd, w towarzystwie radia, a raczej DJ-a dodającemu otuchy kierowcy, to historia o wolności i wyzwoleniu graniczącym z całkowitym brakiem rozsądku.

21 sierpnia, g. 21.00

Samotność liczb pierwszych

2010, reż. Saverio Costanzo

O tym, że zdarzenia z dzieciństwa wpływają na dorosłe życie wiadomo nie od dziś. Jak bardzo determinują one losy i wybory człowieka, czy możemy z nimi walczyć, czy też należy się z nimi pogodzić?

28 sierpnia, g. 21.00

Powrót do przyszłości

1985, reż. Robert Zemeckis

Najbardziej zwariowany film na temat podróży w czasie, jaki kiedykolwiek nakręcono. Ten wielki przebój lat 80. wciąż zachowuje energię, zdolną porwać widzów w każdym wieku.