Koncert Waglewski Fisz Emade

2014-03-07 ( piątek )
20:00
Eskulap Klub, ul. Przybyszewskiego 39, Poznań

Wojtek Waglewski (Wagiel) i jego synowie Bartek (Fisz) i Piotrek (Emade), nagrali "Męską muzykę" - pierwszą wspólną płytę. Miała ona swą premierę 1 lutego 2008 r. Ukazała się wraz z książką "Waglewski Fisz Emade, Męska muzyka".
A jaka jest ta "Wagli muzyka?" "Męska, miejska, miłosna, domowa...". Przebojowa, choć w sumie bardzo kameralna, po prostu - męska. Wojtek Waglewski, który jest kompozytorem prawie wszystkich utworów, inspirował się Waitsem, bluesem, a nawet country. Sześć z piętnastu tekstów napisał Fisz, który też sam w tych sześciu piosenkach śpiewa. Producentem jest - a jakże - Emade. Dlatego w nowoczesnych i przestrzennych brzmieniach ("innych brzmieniach") "Męskiej muzyki" prosimy szukać analogii np. z nie tak odległym hitem Marysi Peszek.
Muzycznie album jest oszczędny. Wagli (Wojtka na gitarach i wokalu, Fisza na wokalu, Emade na perkusji) wspomagają w graniu jedynie Marcin Masecki (na pianinie - akustycznym i elektrycznym) oraz Bartek Łęczycki (na harmonijce ustnej). Udział zwłaszcza tego pierwszego - jednego z najoryginalniejszych młodych polskich pianistów jazzowych - jest "smaczkiem" płyty także dlatego, że Masecki wcale nie gra jazzu...

Bilety w cenie 35/45zł.

Bilety dostępne w: