Koncert zespołu O.S.T.R.

2014-03-14 ( piątek )
21:00
Eskulap Klub, ul. Przybyszewskiego 39, Poznań

Z zespołem Marco Polo

Ostry, właśc. Adam Ostrowski (ur. 15 maja 1980 roku w Łodzi) - polski raper i producent. Od urodzenia związany z dzielnicą Bałuty, gdzie mieszka i pracuje. Znany z umiejętności freestyle'owych.
Ukończył klasę skrzypiec na Łódzkiej Akademii Muzycznej.
O.S.T.R. pierwsze własne próby z hip-hopem rozpoczął w 1993 r. - wtedy jeszcze przy pomocy domowego radiomagnetofonu "Kasprzak". Nie był to jednak jego pierwszy kontakt z muzyką - od dziecka jego hobby to gra na skrzypcach. Jego fascynacja hip-hopem rozpoczęła się przez przypadek, kiedy to zamiast kasety jazzowej, otrzymał od wujka kasetę hiphopową. Aktualnie jest absolwentem Akademii Muzycznej w Łodzi i laureatem kilku renomowanych konkursów. Poważniejsze nagrywki zaczęły się w 1995 r. w ramach grupy BDC, która w 1998 r. przeformowała się w LWC (O.S.T.R., Ahmed, Mussi, Celo, Kasina), by w następnym roku zawiesić działalność w wyniku działania tak zwanych sił wyższych. O.S.T.R. działał potem w ramach projektu Obóz TA - wraz z członkami Thinkadelic, by rozpocząć solową karierę.
Swoją debiutancką płytę Masz To Jak W Banku (2001) wydał w wytwórni Asfalt Records. Osiągnęła ona nakład 2,5 tysięcy egzemplarzy. W kwietniu 2002 roku w nakładzie tysiąca sztuk zostaje wydany mixtape freestyle'owy "Ostrego 30 minut z życia", nagrany dwa lata wcześniej w warunkach domowych. Jeszcze w tym samym roku raper wydał kolejną płytę - Tabasko, z gościnnym udziałem wielu zaproszonych do współpracy przez Ostrego przedstawicieli warszawskiego środowiska hiphopowego. Album przekroczył nakład 4 tys. egzemplarzy, między innymi dzięki patriotycznej piosence "Kochana Polsko". Teleexpress odmówił emisji klipu argumentując, że jest nakręcony zbyt amatorsko. Piosenka ukazała się także na 12" winylu.

Marco Polo jest producentem muzycznym z Toronto w Kanadzie.
Od wielu lat jest wielkim fanem muzyki Hip Hop, w pewnym momencie doszedł jednak do wniosku, że bycie tylko fanem mu nie wystarcza. Przeniósł się do Nowego Yorku.
Wkrótce zwrócił na siebie uwagę i zaczął współprace z ludźmi siedzącymi w HH jak Wordsworth, Pumkinhead czy Masta Ace.
Wypuścił "Canned Goods" w 2005, był to album instrumentalny na którym jako goście wystąpili Rasco, Wordsworth i Skoob.
Z czasem zaczął produkcje dla tak znanych artystów jak Talib Kweli, Fat Joe, Inspectah Deck czy Carl Thomas.
Pracował również nad innymi projektami, jego 3 piosenki pojawiły się w młodzieżowym serialu "Radiostacja Roscoe" produkowanym przez Nickelodeon.
W 2007 wypuścił kolejny album "Port Authority" z imponującą listą gości na płycie. Pojawili się na niej Large Professor, Masta Ace, O.C., Kev Brown i JoJo Pellegrino.

Bilety dostępne w: