foto

Wystawa - Mistrzowie ilistracji: Elżbieta Krygowska-Butlewska

2014-03-06 ( czwartek ) – 2014-03-22 ( sobota )
CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82, Poznań

Autorka zajmuje  się projektowaniem, opracowaniem graficznym książek, tworzy ilustracje, grafikę i rysunki satyryczne. W swoich pracach potrafi posługiwać się ciętym dowcipem satyryka, a równocześnie tworzy pełne ciepła, malarskie wizje do poetyckich tekstów.

Elżbieta Krygowska-Butlewska

Ukończyła Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w PWSSP w Poznaniu w 1972 roku. Dyplom został nagrodzony w konkursie "Studenci swojemu miastu". Pracuje w zakresie projektowania, opracowania graficznego książek, ilustracji, rysunku satyrycznego. Uczyła przez 30 lat rysunku i projektowania graficznego w Liceum Plastycznym w Poznaniu. Uczestniczyła w prezentacjach polskiej satyry w kraju i na świecie. Zdobyła m.in. I nagrodę w dziale rysunku humorystycznego na II Ogólnopolskiej Wystawie Satyry w "Zachęcie" w Warszawie (1977), Nagrodę i zaproszenie na World Cartoon Gallery do Jugosławii (1980), Honorable Mention i zaproszenie na VII International Simavi Cartoon Competition do Ankary (1989), "Brązową Szpilkę" (1989).

W swoich pracach potrafi posługiwać się ciętym dowcipem satyryka, a równocześnie tworzy pełne ciepła, malarskie wizje do poetyckich tekstów. Doświadczenie ilustratora oraz kontakt ze światem książki zaowocowały pomysłem stworzenia własnego wydawnictwa, które pod nazwą MILA rozpoczęło działalność w 2005 roku. Stworzyła serię książek dla dzieci "Perełki Mili" z autorskimi ilustracjami i własnym opracowaniem edytorskim.

Hol Wielki CK Zamek, g. 11.00 - 19.00, wstęp wolny.