Wystawa Spacerologia

2014-07-05 ( sobota ) – 2014-08-05 ( wtorek )
W poznańskiej dzielnicy Stary Grunwald

Ayami Awazuhara, Mariana Castillo Deball, Mitya Churikov, Kasia Fudakowski,
Wilhelm Klotzek, Philipp Modersohn, Manfred Pernice, Max Stocklosa,
Anna Szaflarski, Alex Turgeon

19 lipca 2014
OPROWADZANIE
Galeria Ego
godzina: 13:00
ARTIST TALK:
Kasia Fudakowski & Anna Szaflarski
Winiarnia "Pod Czarnym Kotem"
godzina: 19:00

W poznańskiej dzielnicy Stary Grunwald odbędzie się miesięczna wystawa dziesięciu berlińskich artystów. Ich prace (rzeżby, instalacje) będą umieszczone na terenie całej dzielnicy (Park Manitiusa, ul Ostroroga dawne Centrum Handlowe Świt) jak i udostepnionej im przez firmę Garvest willi przy ulicy Grodziskiej 8. 
Artyści biorący udział w wystawie "Spacerologia" przekażą swoje spostrzeżenia na temat Starego Grunwaldu, którego wielowarstwowa historia, zawiera zarówno ślady wojny i okupacji, jak i współpracy niemiecko-polskiej. "Spacerologia" ma oczywisty związek z ruchem, lecz nie tylko dlatego, że eksponaty będą wystawiane na obszarze całej dzielnicy i zwiedzenie wystawy będzie wymagało fizycznego wysiłku, ale dlatego że "Spacerologia" to przede wszystkim szeroko pojęty koncept przemieszczania się ludzi.
"Spacerowanie" czy "Spazieren", w języku niemieckim, jest typem ruchu, który wykonuje się bez specjalnego powodu, ale z samej potrzeby poruszania się. Brak umotywowania tego ruchu przekłada się na to że również umysł błądzi bez określonego celu. Podczas przechadzki przebywa się w otoczeniu, które choć dobrze nam znane, być może, odsłoni nam swoje nowe, nieznane wcześniej oblicze.
http://starygrunwaldresidency.com/

Wystawa pod patronatem "Galerii Ego", Winiarni "Pod Czarnym Kotem", and Garvest.