a

European Short Pitch

2015-01-06 ( wtorek ) – 2015-01-09 ( piątek )
Klubokawiarnia Cicha Kuna, ul. Św. Marcin 30/8-9, Poznań

Europejski projekt dla młodych filmowców po raz pierwszy w Polsce!

European Short Pitch to międzynarodowy projekt pozwalający młodym twórcom na rozwój scenariuszy filmów krótkometrażowych a także spotkanie z europejskimi producentami i dystrybutorami. W dniach 5-11 stycznia projekt po raz pierwszy zawita do Polski. W Poznaniu odbędzie się pierwsze z dwóch spotkań 9. edycji projektu, czyli sesja scenariuszowa. Współorganizatorem poznańskiego wydarzenia jest Fundacja Ad Arte, wspierana przez Urząd Miasta Poznań.

European Short Pitch to projekt, którego celem jest wsparcie i promocja europejskich koprodukcji filmów krótkometrażowych poprzez stworzenie platformy dla scenarzystów i producentów, umożliwiającej im spotkanie oraz współpracę. ESP stwarza młodym szansę realizacji filmowych pomysłów, finansowe zabezpieczenie produkcji a także promocję powstałych filmów w skali całego kontynentu. Do  nadchodzącej edycji European Short Pitch zgłoszono ponad 200 projektów z całej Europy, spośród których do udziału zakwalifikowano 18, w tym jeden z Polski.

Pomysłodawcą projektu jest Europejska Sieć Młodego Kina NISI MASA. W ramach ESP odbywają się dwa spotkania: sesja scenariuszowa w Poznaniu
(5-11.01.2015) oraz forum koprodukcyjne, które odbędzie się w Luksemburgu (5-8.03.2015). Podczas poznańskiej części ESP zakwalifikowani do projektu uczestnicy dopracują swoje scenariusze pod okiem pięciu międzynarodowych ekspertów oraz zapoznają się z praktycznymi aspektami procesu pitchingu, czyli wyboru scenariuszy filmowych do faktycznej realizacji. W trakcie sesji odbędą się także otwarte dla publiczności panele dyskusyjne z zaproszonymi goścmi. Marcowe forum w Luksemburgu ma za zadanie umożliwienie rozpoczęcia współpracy między scenarzystami a producentami i innymi podmiotami finansującymi produkcję filmów. Będzie to okazja do rozbudowania swojej sieci kontaktów i nawiązania współpracy ze specjalistami i innymi uczestnikami z całej Europy. Zwieńczeniem spotkania jest wybór 3 najlepszych projektów przez zaproszonych gości oraz wręczenie European Short Pitch Awards o wartości 1000 euro.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w Cichej Kunie ul. Św. Marcin 30
*wtorek 6.01*
20.00-22.30 Pokaz filmów zrealizowanych w poprzednich edycjach ESP
*środa 7.01*
19:30 - 21:00 "Meet the experts" ­ panel dyskusyjny dotyczący rozwoju
scenariuszy z udziałem zaproszonych gości ­ spotkanie otwarte dla
publiczności
*czwartek 8.01* Kino Pałacowe (ul. św. Marcin 80/82).
20:00 - 22:30 ­ Pokaz najlepszych polskich filmów krótkometrażowych
połączony z dyskusją z zaproszonymi twórcami
*piątek 9.01*
17.30 - 18.00 Panel dyskusyjny - Being strategic: the ins and outs
of short film sales and distribution (Znaleźć strategię: wszystko o
sprzedaży i dystrybucji filmów krótkometrażowych)

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne. Nie obowiązują zapisy.