a

Koncert- Baran Zygma Ciupiński

2015-01-24 ( sobota )
Trochę Kultury, ul. Dominikańska 7a, Poznań

Baran/Zygma/Ciupiński - instrumentalne trio grające muzykę improwizowaną inspirowaną gatunkami tj. jazz, rock, R&B którymi są obecnie zafascynowani. Grają własne kompozycje oraz standardy.Na codzień są częścią innych projektów we Wrocławiu i Lublinie. Mieli okazję dzielić scenę i uczyć się od największych muzyków w kraju. W styczniu rozpoczną trasę po kilku miastach polski oraz ukaże się ich autorski materiał.
Adam Baran to gitarzysta i twórca muzyki. Nagrodzony przez Michała Urbaniaka podczas Urbanator Days 2012. We wrocławskiej jazzówce uczeń Artura Lesickiego. Obecnie współtworzy zespoły: Pola Royd, Jabłonka, Big Band Radomsko prowadzony przez Marcina Pospieszalskiego. Można go także spotkać we wrocławskich klubach i knajpach grającego w duecie z Pauliną Chobot. Największą część jego muzycznych fascynacji stanowią blues i jazz.
Piotr Zygma - muzyk, basista, twórca muzyki filmowej i teatralnej, student Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Lublinie."Wychował się w Teatrze" ponieważ rodzice są aktorami. Po raz pierwszy bass do ręki wziął w wieku 15 lat. Obecnie jest Basistą wielu projektów muzycznych. Poszerzał swoją wiedzę na różnych warsztatach z wybitnymi muzykami tj. Wojtek Pilichowski, Tomasz Grabowy, Marcin Pospieszalski, Otto Williams (Amy Winehouse). Ma za sobą występy z Michałem Urbaniakiem, Wojciechem Karolakiem, Marcinem Pospieszalskim, Frankiem Parkerem.Jest także Laureatem nagrody Urbanatora z 2010 roku. Obecnie pracuje z Grzegorzem Kwiecińskim (twórcą Teatru Ognia i Papieru w Łodzi ), Jeździ na różne festiwale oraz koncertuje z różnymi zespołami muzycznymi w całej Polsce.
Damian Ciupiński - perkusista z 10-letnim stażem udzielający się w wielu projektach muzycznych. Swój warsztat rozwijał pod okiem perkusistów z rodziny: ojca Krzysztofa Ciupińskiego oraz krewnego Tomka Drozdka, następnie trafił w ręce Przemka Pacana i Franka Parkera, uczestniczył w wielu warsztatach (m.in Urbanator Days). Pałker z rockowym zacięciem, stąd większość muzycznego dorobku to głownie mocne rockowe albumy, mimo to nie zamyka się i stara rozwijać również w innych gatunkach.
wstęp wolny