a

Spektakl w ramach cyklu Konteksty 7.3 - A niech cię diabli...

2015-06-13 ( sobota )
19:00
Teatr Animacji, ul. Święty Marcin 80/82 (gmach CK Zamek), Poznań

Spektakl dla młodzieży i dorosłych.

Siedem ludzkich słabości, siedem grzechów głównych, siedem cyrografów podpisanych własną krwią - siedem opowieści ku przestrodze i uciesze!
Po raz pierwszy w Polsce!
Z recenzji:
"[...]w spektaklu cała rewelacyjnie pomyślana i zrealizowana konwencja została wyprowadzona właśnie z tradycyjnego myślenia. Mamy zatem na scenie wirtuozerski, łabędzi śpiew ginącego gatunku, pokazany na przykładzie odchodzącej już w przeszłość wędrownej trupy teatralnej pryncypała Kumpano, który w rozmaitych technikach lalkowych demonstruje przypadki ludzkiego uzależnienia, siedem grzechów głównych i słabości ludzkiej natury, zawsze uległej złu, podatnej na diabelskie podszepty i nieustannie zawierane z nim pakty. Występujący w rolu Kumpana Petr Borovský i partnerująca mu Milena JelÍnková dają popis aktorskiego i lalkarskiego kunsztu. To prawdziwie teatr reżysera w dawnym stylu."
*Marek Waszkiel: Okiem sąsiada. W: Teatr Lalek nr3-4 /117-118/2014)
O Teatrze Alfa:

Teatr Alfa (wcześniej: Teatr dla Dzieci) powstał w 1966 roku. W latach 70-tych i 80-tych zapraszał do współpracy wybitnych reżyserów, dramaturgów (Josef Krofta, Karel Brožek, Pavel Vašíček) i scenografów (Petr Matásek, Alois Tománek ).

Program artystyczny Teatru - który spotkał się z powszechnym uznaniem - kształtowały dokonania aktora i muzyka VladimÍra Čady i jego scenicznych partnerów: Blanki Josephovej-Luňákovej i Milady Čechovej-Nuslovej.

Od 2006 r. dyrektorem Teatru jest Tomáš Froyda. Artystyczny zespół tworzą: dyrektor artystyczny i reżyser Tomáš Dvořák, dramaturg Pavel VašÍček, scenograf Ivan Nesveda ,12-osobowa grupa aktorów oraz współpracujący z Teatrem Alfa artyści. Zespół Teatru preferuje styl komediowy. Traktuje lalki jako dominantę. Teatr gra dla widzów w różnym wieku, poczynając od dzieci przedszkolnych, a kończąc na młodzieży i dorosłych widzach. Dla wszystkich stanowi alternatywę dla kultury mediów - alternatywę odznaczającą się wysokim literackim i artystycznym poziomem, zastosowaniem oryginalnych środków scenicznych (różnorodne techniki lalkowe połączone z planem aktorskim) i użyciem - często wykonywanej na żywo, pełniącej istotną rolę w spektaklu - muzyki.

Divadlo Alfa (Pilzno, Czechy) - "A niech cię diabli..."

Autor - Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček,
Dramaturgia - Pavel Vašíček
Reżyseria - Tomaš Dvořák
Scenografia - Dana Raunerová
Muzyka - M. Vaniš

Występują: Milena Jelínková i Petr Borovský

Bilety w cenie 30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) do nabycia w kasie teatru i na stronie www.
Rezerwacje: 61 853 69 64, bow@teatranimacji.pl

Więcej o festiwalu Konteksty 7