Jedna z prac - SuperMama, Elżbieta Jabłońska

Wystawa Feministki i fotografowie. Wybrane prace z Kolekcji Joanny i Krzysztofa Madelskich

2015-09-21 ( poniedziałek ) – 2015-10-02 ( piątek )
Studio Słodownia +1, Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Poznań

Pierwszą tak obszerna ekspozycja prac z kolekcji Joanny i Krzysztofa Madelskich w Poznaniu. Wystawa przedstawia reprezentatywny wybór klasyki fotografii polskiej XX wieku oraz sztandarowe przykłady polskiej sztuki feministycznej.

Organizowany przy udziale Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Galerii EGO pokaz jest szczególną okazją, by zobaczyć prace klasyków fotografii, takich jak: Paweł Pierściński, czy Jerzy Lewczyński sąsiadujące z ikonami polskiego feminizmu i sztuki gender, jak Elżbieta Jabłońska, Natalia LL, Dorota Nieznalska czy Katarzyna Górna. Kolekcja Madelskich to nie tylko fotografia, ale również wideo: m.in. Agnieszka Polska, Marta Deskur oraz (jedynie zaakcentowane na wystawie) malarstwo (Stanisław Fijałkowski) i rzeźba (Marek Chlanda).

Elżbieta Jabłońska, Agata Michowska, Piotr Kurka oraz inni artyści poruszający motywy feministyczne i egzystencjalne w swoich pracach, pojawią się na wernisażu - w poniedziałek, 21 września, o godz. 19:00, w studio Słodownia +1 w poznańskim Starym Browarze.

Dzieła z kolekcji Joanny i Krzysztofa Madelskich będzie można oglądać codziennie, od 21 września do 2 października 2015, w godzinach od 12:00 do 19:00.

Kuratorem wystawy jest Adam Mazur, historyk sztuki, krytyk, redaktor naczelny magazynu Szum, wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.