a

Poznański Klub Podróżnika - spotkanie pt. Gruzińskie opowieści z końmi, wolontariatem i Wołgą w tle

2016-03-19 ( sobota )
PURO Hotel Poznań, ul. Stawna 12, Poznań

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie pt. "Gruzińskie opowieści z końmi, wolontariatem i Wołgą w tle".
Pokaz slajdów Magdy Żak i Michała Rodaka.

Magda i Michał są związani z Gruzją od ponad 3 lat. Michał opowie jak pojechał tam po raz pierwszy w 2012 roku na wolontariat i w jaki sposób "pochłonęła" go gruzińska prowincja. W jaki sposób spełniając swoje marzenia stał się posiadaczem radzieckiego klasyka - Wołgi GAZ 21 z 1958 roku i jak wracali nią prawie 4000 km do Polski...
Opowiedzą, w jaki sposób Gruzja zmieniła ich życie, stając się miejscem, w którym realizują się, organizując konne wyprawy w najmniej turystycznych regionach kraju. W jaki sposób połączyli swoje pasje, doświadczenie oraz miłość do tego kraju, zakładając firmę, odnosząc coraz to większe sukcesy. Opowiedzą o swojej Gruzji, Gruzji z perspektywy kaukaskiego siodła ;)

Michał Rodak - wschodoznawca - specjalizacja Kaukaz, gruzjofil. Darzy Gruzję i Gruzinów miłością wielką, lecz nie ślepą. Spędził prawie rok na wolontariackim programie EVS w Tkibuli, pracując w organizacji pozarządowej TDDF (Tkibuli District Development Fund). W latach 2013-2014 zdobywał doświadczenie pracując przy projektach finansowanych przez polskie MSZ. Jeździec z wieloletnim doświadczeniem, na co dzień pełni służbę w Ochotniczym Reprezentacyjnym Oddziale Ułanów Miasta Poznania w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Ma na swoim koncie niezliczoną ilość pokazów wyszkolenia kawaleryjskiego - musztry, władania białą bronią, etc. oraz udział w filmach, m.in. The Poll Diaries czy Bitwa Warszawska 1920. Pomysłodawca i organizator rajdu EVS Volga Tour Kutaisi - Poznan 2013.

Magda Żak - coach, doradca filozoficzny, studentka psychologii, instruktor jazdy konnej. Pracuje jako Coach Biznesu w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Pasjonatka podróży, zafascynowana Gruzją, którą za każdym razem odkrywa na nowo. A odkrywanie zaczęła w grudniu 2012 roku.  Wtedy też wraz z Michałem przeprowadzili monitoring obszarów wiejskich w regionie Racza oraz Imeretia, w ramach przygotowań do projektu dotyczącego rozwoju turystyki konnej oraz rozwoju małych przedsiębiorstw. Pracuje nad autorską metodą pracy z jeźdźcami, łącząc doświadczenie instruktora jazdy konnej z wiedzą psychologiczną, coachingiem, medytacją i filozofią Wschodu oraz treningiem mentalnym. Z jeździectwem związana od dziecka.

W ramach spotkania poczęstunek: woda, soki, ciastka

Bilety w cenie 17 zł dostępne on-line.

oprac.LT - Więcej informacji o dostępnych biletach na imprezy.