Marian Badoï Trio

Koncert Marian Badoï Trio - W hołdzie Django

2016-04-02 ( sobota )
19:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Koncert w ramach Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii - Francja Romów.

Marian Badoï, wybitny romski akordeonista pochodzi z rumuńskiego miasta Ditesti, słynącego z najlepszych muzyków zatrudnianych przed wiekami przez królów na europejskich dworach. Wywodzi się z rodziny muzyków. W dniu, w którym się urodził, dostał w prezencie akordeon, na którym zaczął grać już w wieku 3 lat! Jego nieprzeciętny talent wirtuozerski i improwizatorski jako pierwszy docenił Richard Galliano.
W 2012 roku Badoï stworzył trio z muzykami zespołu Les doigts de l'homme - Olivierem Kikteffem (gitara) i Tanguyem Blumem (kontrabas). W 2014 roku wydali znakomicie przyjętą płytę pt. "Bunica".

Koncert poświęcony będzie Django Reinhardtowi (1910-1953). Django był niezrównanym wirtuozem gitary, grał ze Stéphanem Grappellim, Dukiem Ellingtonem, Louisem Armstrongiem. Stworzył wiele ponadczasowych standardów jazzowych. Był twórcą gypsy jazzu - oryginalnego stylu  muzycznego, zwanego także swingiem paryskim (jazz bez trąbki i perkusji, z gitarą rytmiczną, łączący w sobie wpływy cygańskie i klezmerskie z domieszką folkloru miejskiego musette).

Bilety 30 zł - przedsprzedaż, 40 zł - w dniu koncertu
dostępne w Domu Bretanii, biurze klubu oraz w sprzedaży on-line

Bilety dostępne w: