Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Spotkanie autorskie z Justyną Wydrą

2016-04-11 ( poniedziałek )
18:00
Księgarnia Patronacka Zysk i S-ka Wydawnictwo, ul. Wielka 10, Poznań

Spotkanie z Justyną Wydrą, promujące jej najnowszą książkę "Ponieważ wróciłam".

Spotkanie poprowadzi Michał Fijałkowski.

Po świetnie przyjętym debiucie autorka Esesmana i Żydówki powraca w nowej odsłonie.

Historia, którą za moment przeczytasz, utkana została z moich wspomnień. Oczywiście nie poznasz ich w całości. Opowiem ci tylko najważniejsze wydarzenia z mojego życia. Życia z aniołem.
Zanim zacznę, muszę cię ostrzec. Przypuszczalnie już jutro nie będziesz pamiętać mojej historii. Nie doszukuj się w tym magii. To normalne. "Możesz o mnie opowiedzieć innym ludziom, ale to bezcelowe. Niczego nie zapamiętają, nie zrozumieją" - to jego słowa, nie moje. Wierzę mu, ponieważ nigdy mnie nie okłamał. Nie potrafi oszukiwać. Nie posiada też wolnej woli. Ani poczucia humoru. Mimo wszystko liczę na to, że ty zrozumiesz...
Jak to jest odejść, a potem powrócić z martwych? Otrzymać drugą szansę i anioła stróża, którego można zobaczyć, dotknąć, poczuć... i który przybywa z pomocą zawsze, gdy to konieczne. Dzieli się tym, co sam wie o ludziach i życiu, dobru i złu. Jedyny temat, na jaki milczy, to relacja z jego podopieczną, Magdaleną. Chłodną karierowiczką z wielkiego miasta, która tak naprawdę nie wie, po co ani dla kogo żyje. A przecież to ta sama kobieta, która kiedyś pragnęła umrzeć z miłości!

Wstęp wolny.

oprac.LT