s

Stand-up w Blue Note

2016-04-11 ( poniedziałek )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Gospodarze stand-uppowego cyklu - Maciej Morze i Tomek Nowaczyk - tym razem na scenę Blue Note zaprosili dwóch świetnych gości - Krzysztofa Kamyszka i Patryka Czebańczuka. Krzysztof Kamyszek - człowiek ze Świebodzina. Pierwszy raz zdecydował się spróbować swoich sił na scenie po koniec 2011.Wcześniej był nieśmiały. Przed występem w głowie pojawiła się myśl-najwyżej mnie wyśmieją. Jego przeczucia się potwierdziły, wyśmiali; znaczy śmiali się. Tego wieczora postanowił, że zostanie stand-uperem. I jakoś to się kręci. Na co dzień pracuje w aptece. Tam na pewno cię wysłucha, ale za to przy mikrofonie to on ma dużo do powiedzenia.

Patryk Czebańczuk jest młodym, charyzmatycznym komikiem pochodzącym z Łodzi. Występuje od przeszło dwóch lat. W tym czasie zyskał miano jednego z bardziej liczących się stand-uperów na polskiej scenie. Jako jeden z nielicznych polskich komików opracował swój pełny program, w którym porusza zarówno tematy proste i lekkie, jak również kontrowersyjne zagadnienia, takie jak: samobójstwo, niepełnosprawność, religia. Robi to jednak w wyszukany i bardzo niebanalny sposób, zawsze starając się skłonić widza do myślenia. Sceniczna energia, unikalny styl narracji i bardzo dobry kontakt z publicznością, sprawiają, że każdy występ Patryka Czebańczuka jest niepowtarzalny.

Maciej Morze - odważny, błyskotliwy, bezkompromisowy - tak często mówią o nim ci, którzy pomylili go z kimś zupełnie innym. Podczas swoich występów podejmuje wyłącznie tematy ważne. Wyłącznie dla niego. Otacza go wyjątkowa aura tajemniczości, choć niektórzy po prostu doradzają mu kupno antyperspirantu. Nie ma dla niego tematów tabu - po prostu nie zna znaczenia tego słowa. Jedyny i niepowtarzalny (głównie dzięki nazwisku).

Tomek Nowaczyk - obiecujący (na przykład zwrot pożyczonych pieniędzy) stand-upper. Zwycięzca konkursu One Ryj Show podczas XIX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej 2014. Członek kabaretu Czesuaf, nałogowy biegacz (kilkanaście ukończonych maratonów i żyje!), autor wierszy dla dzieci. Jako stand-upper tworzy raczej nie dla dzieci. Ma wielu fanów, z tym że nie wszyscy już o tym wiedzą. Opinie o Tomku: - "Bezkompromisowy. Piekielnie zabawny." - Tomek Nowaczyk o sobie, - "Przekomiczny człowiek." - Tomek Nowaczyk o sobie, - "Nie widziałem lepszego komika!" - Stevie Wonder.

Bilety - 20 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: