a

JazZamek #6 - Wacław Zimpel & Saagara Official

2017-03-17 ( piątek )
20:00
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

JazZamek #6: Wacław Zimpel & Saagara Official (Polska/Indie) koncert promujący nowy album.

Wacław Zimpel - klarnety
Giridhar Udupa - ghatam, konnakol, morsing
Bharghava Halambi - khanjira, konnakol
K Raja - thavil
Mysore N. Karthik - violin

Giridhar Udupa, Bharghava Halambi, Mysore N. Karthik i K Raja, są najwybitniejszymi muzykami hinduskimi młodszego pokolenia. Mieszkają na co dzień w Bangalore, lecz koncertują na terenie całego świata, w największych salach koncertowych (m.in. Carnegie Hall, Opera w Sydney).

Wacław Zimpel to klasyczny wirtuoz klarnetu, który głównie kojarzony jest ze sceną muzyki improwizowanej, laureat m.in.Paszportu Polityki 2016. W swoich projektach nie raz już odwoływał się do tradycji i rytuałów muzycznych innych kultur. Światy, które się spotykają, to najstarsza forma muzyczna Indii - muzyka karnatycka - charakteryzująca się niezwykle wysublimowanym systemem rytmicznym i melodycznym oraz tradycja europejska. Partie klarnetu bazują na hinduskich rytmach, który przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych oscyluje pomiędzy zachodnią melodyką a systemem rag (indyjskich skal), stanowiących podstawę budowy utworów. Repertuar zespołu stanowią oryginalne kompozycje Zimpla. W 2015 roku Saagara wydała swoją pierwszą płytę nakładem wytwórni MultiKulti. Premiera płyty była połączona z europejską trasą koncertową.
Jesienią 2016 zespół zagrał koncerty w Indiach i zarejestrował nowy materiał, który ukaże się na w lutym 2017, a usłyszą słyszą go Państwo na premierowym koncercie w Zamku.

Bilety: 30 zł przedsprzedaż / 40 zł w dniu koncertu.

_
oprac.LT

Bilety dostępne w: