plakat

Przedstawienie - Klancyk i Filip Springer - Non-Fiction po Polsce

2017-04-09 ( niedziela )
20:00
Aula Artis, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań

Teatr Improwizowany Klancyk zaprasza na NON-FICTION - improwizowane przedstawienie komediowe, w którym teatr konfrontuje się z prawdą zamkniętą w tekstach reporterskich. Gościem poznańskiego spektaklu będzie Filip Springer. Jego felietony publikowane w Dużym Formacie - magazynie reporterów Gazety Wyborczej zainspirują tematykę, bohaterów i fabułę scen powstających na oczach widzów bez przygotowania czy scenariusza.

Filip Springer jest reporterem i fotografem, stypendystą Narodowego Centrum Kultury i Fundacji "Herodot" im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w kraju. Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze, w tym nagradzanych "Miedzianka. Historia znikania", "Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast", i najnowszej "11.41" (wspólnie z fotografem Maciejem Łuczakiem). Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski.

Patronem cyklu Non-Fiction po Polsce jest Wydawnictwo Czarne.

Spektakl w poznańskiej Auli Artis przy ul. Kutrzeby 10 odbędzie się w niedzielę, 9 kwietnia o 20:00.

Bilety 30 zł w sprzedaży online na stronie ewejściówki.pl

Teatr Improwizowany Klancyk od ponad dziesięciu lat gra komediowe spektakle powstające bez scenariusza. Na scenie tworzy świat wyobraźni, który rodzi się między nimi a publicznością i nigdy się nie powtórzy. Grupę tworzą najbardziej doświadczeni improwizatorzy w Polsce, których na co dzień można spotkać w warszawskim Klubie Komediowym. Są pionierami i zarazem jedną z najpopularniejszych grup impro w Polsce. Zespół dwukrotnie wystąpił przed poznańską publicznością na Malta Festival. Ma na koncie także występy m.in. na Open'er Festival, Chicago Improv Festival i Del Close Marathon w Nowym Jorku.

Więcej informacji na kulturapoznan.pl

_
akt.LT

Zobacz www.facebook.com/events/276375902799175/