z

X Dni Romana Wilhelmiego

2017-06-06 ( wtorek )
18:00
Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8

Organizatorzy zapraszają wszystkich poznaniaków na Masztalarską, by razem z nami powspominali jednego z najwybitniejszych polskich aktorów i poznaniaka - mówi Romuald Grząślewicz, prezes Fundacji sceny na piętrze TESPIS, organizator Dni Romana Wilhelmiego. - Przygotowano wiele atrakcji. Będzie grochówka z Kuchni Polowej Poznań jak w "Czterech pancernych i psie". Specjalnie pod pomnik przyjadą motocykliści na swoich niesamowitych maszynach. Muzycy -przyjaciele z Dixi Company zagrają filmowe przeboje. Będzie też czas na opowiadanie anegdot z filmowego i teatralnego świata.

To już tradycja, że od 6 czerwca do 3 listopada (rocznica śmierci aktora) w Poznaniu trwają Dni Romana Wilhelmiego. Co roku Fundacja sceny na piętrze TESPIS zaprasza na pokazy filmowe, teatralne, koncerty i spotkania.

- Początkowo, kiedy z pomysłem upamiętnienia Romana Wilhelmiego przyszedł do mnie redaktor Rafał Pogrzebny, miało to być spotkanie jednorazowe - wspomina Romuald Grząślewicz. - A potem był pomysł tablicy, skweru jego imienia, pomnika i tak trwa to już 10 lat i co ciekawe fanów jego talentu nie ubywa, tylko z roku na rok poznaniacy coraz bardziej chcą wspominać Romka i jego role w filmie i w teatrze.

Po spotkaniu pod pomnikiem odbędzie się druga część wieczoru w Scenie na Piętrze i przy współudziale Estrady Poznańskiej. Zaprezentowany zostanie najnowszy film o Romanie Wilhelmim pt. "Niczego nie żałuję" zrealizowany przez jego bratanicę, Karinę Wilhelmi...

Rezerwacji biletów można dokonywać telefonicznie pod numerami telefonów 61 855 26 81, 852 09 95, 602 310 699 i za pośrednictwem poczty internetowej, po zawiadomieniu o spektaklach.  Kasa Estrady czynna jest w poniedziałek, środę i piątek w godz. 13.00-18.00 i na godzinę przed spektaklem.

opr.sw

Zobacz www.estrada.poznan.pl/