Miguel Zenon

20 lat klubu Blue Note: Miguel Zenon - koncert

2018-02-14 ( środa )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Dokładnie w 20. rocznicę pierwszego koncertu w klubie Blue Note niezwykły występ międzynarodowego kwartetu pod przewodnictwem jednego z najciekawszych amerykańskich saksofonistów - Miguela Zenona.
"Ten młody muzyk i kompozytor nawiązuje do artystycznej, kulturalnej i społecznej tradycji jazzu, tworząc przy tym zupełnie nowy język jazzu XXI wieku ". - Fundacja im. MacArthura, 2008.

Wielokrotnie nominowany do nagrody Grammy, Guggenheima oraz MacArthur Fellow, Miguel Zenon należy do tych nielicznych muzyków, którzy w mistrzowski sposób balansują między tradycją a nowoczesnością. Swój ostatni album - "Tipico" (2017) - nagrał w kwartecie, z muzykami, z którymi pracuje razem od ponad 15 lat: wenezuelskim pianistą Luisem Perdomo, austriackim basistą Hansem Glawischnigiem oraz pochodzącym z Portoryko Henrym Colem. Pisząc utwory, który finalnie znalazły się na płycie, brał pod uwagę poszczególnych członków zespołu - ich indywidualny styl gry, doświadczenia oraz osobowość.

Zenon uważany jest za jednego z najbardziej wpływowych i innowacyjnych saksofonistów i kompozytorów swojego pokolenia, a w swojej twórczości koncentruje się na doskonaleniu autorskiej wyjątkowej mieszanki muzyki latynoskiej i jazzu.

Migiel Zenon urodził się i wychował w San Sebastian na Portoryko. Tam też studiował klasyczny saksofon w Escuela Libre de Música. Studiował jazz w Berklee College of Music, gdzie uzyskał licencjat, oraz w Manhattan School of Music (magisterium). Przez cały czas pracował  z doświadczonymi muzykami - jako ceniony sideman i kompozytor. Wśród jazzmanów, którymi nagrywał i koncertował znajdziemy takie nazwiska, jak Charlie Haden, Fred Hersh, Kenny Werner, Antonio Sánchez, David Gilmour, Danilo Perez czy Steve Coleman. Jest także jednym z założycieli SFJAZZ Collective.

Miguel Zenón - saksofony, Luis Perdomo - fortepian, Hans Glawischnig - kontrabas, Henry Cole - perkusja

Bilety : 75 i 90 zł 

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/