x

Dzika Kamczatka - spotkanie z Marcinem Dobasem

2018-02-22 ( czwartek )
19:00
Kino Rialto, ul. Dąbrowskiego 38

Kamczatka - położona na szerokości geograficznej Wielkiej Brytanii, wielkości Włoch,  stanowi absolutnie unikalny rejon w skali świata. Na jej odrębność i  osobliwość złożył się jeden element - położenie. Półwysep Kamczacki  stanowi klin wbijający się w Pacyfik, oddzielający Morze Ochockie od  Morza Beringa. Ma to wpływ na klimat, jak i na szatę roślinną regionu.
Leżąca na peryferiach imperium, najpierw carskiego a później
sowieckiego, kraina ta zawsze była rejonem dzikim i słabo zaludnionym.  Brak ludzi, przemysłu czy kopalń pozwolił przyrodzie zachować się w  stanie niemal nienaruszonym. Nie dziwi więc, że na Kamczatce jest sześć  obszarów wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i  Przyrodniczego UNESCO.
Królem Tego regionu jest niedźwiedź brunatny będący podstawowym celem  naszej wyprawy. Mieszka ich na Półwyspie ok. 10 000, więc możemy śmiało  przyjąć, że uda nam się spotkać choć kilka z nich. Latem najłatwiej  spotkać je nad rzekami i obserwować ich łowy na łososie, które płyną na tarło.
Marcin Dobas - fotograf National Geographic Polska specjalizujący się w  fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej.
Ukończył studia na wydziale geologii i pracuje jako ratownik górski i
pilot wycieczek. Członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus  Visionaries, Ambasador Eizo. Marcin spędził z aparatem sporo czasu w  takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Grenlandia, Maroko, Egipt, czy  Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i  krajobrazów tych miejsc.
W 2015 roku wraz z wydawnictwem National Geographic ukazała się książka  jego autorstwa "Fotowyprawy czyli dziewięć opowieści o fotografii"

Bilety mażna nabyć tutaj

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz www.poznanskipodroznik.pl/