Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Festiweal Fabuły - spotkanie z Michałem Witkowskim

2018-03-06 ( wtorek )
18:00-19:30
Scena Nowa, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

"WYMAZANE". SPOTKANIE Z MICHAŁEM WITKOWSKIM
Prowadzenie: Bartosz Dąbrowski

Wymazane to miasteczko na Dzikim Wschodzie, położone między Lasem, W Którym Rosną Same Trujaki a parkingiem dla TIR-ów "Tijuana". Kilka bloków postawionych na bagnach, w próżni. W tej scenerii, zapełnionej całą galerią oryginałów, rozgrywa się przewrotny romans, harlequin à rebours. Wszystko odbywa się tu na odwrót niż w klasycznej historii miłosnej. Pięknego Damiana fascynują jedynie ciała stare, grube i porozciągane, a królowa pieczarek Alexis ma wobec niego podstępny plan. Historia pęcznieje od żądz i emocji.
Michał Witkowski, kronikarz Polski z pozłotka, dykty i blachy falistej, stworzył nową baśń o tej dziwnej krainie. Nie przestał być sobą, ale już na pierwszy rzut oka widać, że w Wymazanym obok absurdalnego poczucia humoru i groteski pojawia się nowy ton - poważny, miejscami gorzki.Akcja tej napisanej z niewiarygodnym epickim rozmachem powieści rozgrywa się m.in. we współczesnej Polsce, w średniowieczu, przedwojennym i wojennym Grudziądzu, a nawet na Malediwach..
Michał Witkowski - zadebiutował zbiorem opowiadań "Copyright". Rozgłos przyniosła mu druga książka "Lubiewo". Był nominowany do Paszportu "Polityki" w kategorii literatura oraz dwukrotnie do Nagrody Literackiej Nike. Otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia 2006 w kategorii proza za "Lubiewo". Autor dziesięciu książek, "Wymazane" to jego najnowsza powieść.

Wstęp wolny.

_
opr.LT