x

Charytatywny koncert zespołu jazzowego Toñin Corujo Quartet.

2018-03-22 ( czwartek )
19:00-21:00
Scena Wspólna, ul.Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą

Najsłynniejszy kanaryjski scenarzysta - muzyk Toñin Corujo, w towarzystwie króla perkusisty i klawiatury, Israela Curbelo, wspaniałego saksofonisty, Carlosa Péreza i świetnego gitarzysty, Yarela Hernándeza będzie grać dla Państwa w Polsce po raz pierwszy, ale jak zapewnia zespół - nie ostatni.


Ten, kto choć trochę zna kulturę kanaryjską pod względem muzycznym, wie, że najbardziej tradycyjnym instrumentem jest tam małym instrument smyczkowym, zwany "Timple".
Jeden z najsłynniejszych "timplistów" wyspy Lanzarote - Toñín Corujo, gra na tym instrumencie, jako trzecie pokolenie.
Marzeniem Toñína Corujo było nadanie temu instrumentowi nowoczesnego brzmienia. Muzyk zaczął eksperymentować, łącząc "Timpe" z innymi instrumentami.

Dochód z biletów zostanie przeznaczony na rehabilitację podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak, w tym zakup Cyber oka, czyli systemu integrującego pomiary medyczne i komputerowe techniki interakcji człowiek-komputer, pozwalającego na zwiększenie trafności diagnoz i prowadzenie systematycznej rehabilitacji.

Podczas koncertu odbędzie się kiermasz rękodzieł podopiecznych Stowarzyszenia Na Tak, na którym będziecie Państwo mogli nabyć m.in. mydła czy ceramikę.

Bilety - 40 zł. 

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz www.natak.pl/