a

VIII Toast za Zwycięstwo - Koncert Luxtorpedy

2019-02-08 ( piątek )
19:30
Collegium Da Vinci - Aula Artis, ul. Tadeusza Kutrzeby 10, Poznań

Wielkimi krokami zbliża się ważne wydarzenie. Rocznica, z którą utożsamia się każdy Wielkopolanin. W dniu 16 lutego 1919 roku zakończyło się zwycięskie Powstanie Wielkopolskie. Z tej okazji kontynuując rozpoczętą w 2012 roku tradycję, już po raz ósmy Organizatorzy zapraszają na imprezę Toast za Zwycięstwo.

Toast za Zwycięstwo to wydarzenie mające na celu radosne świętowanie i upamiętnienie rocznicy zwycięskiego zakończenia Powstania Wielkopolskiego, czyli największego spośród wygranych polskich zrywów narodowowyzwoleńczych. Impreza odbywa się w Poznaniu cyklicznie od 2012 roku, zawsze w okolicach 16 lutego, czyli kolejnych rocznic rozejmu w Trewirze z 1919 roku. Do tej pory odbyło się już siedem edycji Toastu.
Tegoroczny Toast za Zwycięstwo jest efektem wspólnej pracy kilku środowisk: głównego organizatora Fundacja Restituta wsparli KoLiber Poznań oraz Projekt Poznań, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Sekretarz Stanu MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk.
W tym roku wypada okrągła setna rocznica zwycięstwa w Powstaniu Wielkopolskim, a wydarzenie uświetni m.in. koncert Luxtorpedy oraz Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania.

Rozpoczęcie zainicjuje wystawa zdjęć z czasów Powstania oraz pokazu filmów krótkometrażowych o Powstaniu. Następnie po oficjalnym otwarciu i przemówieniach zaproszonych gości zagra Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania. Po krótkim supporcie ze strony Szenfi a.k.a Krzych, znanego z występów na poprzednich Toastach, na scenie pojawi się główna gwiazda wieczoru czyli Luxtorpeda.

Po koncercie Organizatorzy zapraszają na uroczysty bankiet, na którym wzniesiony zostanie tradycyjny Toast Zwycięstwa za bohaterskich Powstańców!

A po bankiecie, jak co roku, odbędzie się świętowanie wielkiego zwycięstwa naszych przodków na parkiecie, ile sił w nogach. Od 23:30 after party w Blue Note Poznań, gdzie zagra jak co roku Dj Deoxyryboza!

Organizator: Fundacja Restituta
Partnerzy: Stowarzyszenie KoLiber, Stowarzyszenie Projekt Poznań, Narodowe Centrum Kultury
Patronat Honorowy: Sekretarz Stanu MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk

PROGRAM WYDARZENIA:

  • Start 18:00: wystawa (hol Auli) - zdjęcia z czasów Powstania Wielkopolskiego + projekcja filmów krótkometrażowych o Powstaniu
  • Oficjalne otwarcie: 19:30 (przemówienia)
  • Koncert 19:45: Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania
  • Koncert 20:30: Luxtorpeda (support: Krzych)
  • Bankiet: 22:00
  • After party: BLUE NOTE 23:30 - start imprezy, zakończenie około 3:00 - 4:00

Cena wejściówki: 30 zł na cały event, 10 zł na samo after party w Blue Note

_
opr.LT

Bilety dostępne w: