Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Plakat wydarzenia

Retrospective / Starsabout / Melanie Mau & Martin Schnella

2019-09-27 ( piątek )
19:00
Klub U Bazyla, ul. Norwida 18A, Poznań

Retrospective to zespół działający na rynku muzycznym już przeszło 10 lat. Formacja wypracowała swój własny, charakterystyczny styl, będący wariacją na temat szeroko rozumianego rocka progresywnego, art rocka i mocniejszych metalowych brzmień.

Zespół Retrospective serwuje na koncertach energetyczne show, które z pewnością porwie każdego fana progresywnego rocka spod znaku Riverside, Porcupine Tree czy Anathemy. Drapieżny i mocny wokal Jakuba Roszaka, wspierany przez kontrastujący z nim delikatny głos Beaty Łagody tworzą wyjątkowy duet, który stał się elementem rozpoznawczym zespołu.

Formacja występowała u boku takich wykonawców, jak: Riverside, Fish, RPWL, Antimatter, Big Big Train, Behemoth, Threshold, Subsignal, Lazuli, Disperse, Coma, Illusion, Dżem, Turbo, Fismoll, Edyta Bartosiewicz. Grupa zagrała ponad 200 koncertów w Polsce oraz w Europie. Retrospective występowało na wielu festiwalach w roli headlinera. Warto wspomnieć o takich wydarzeniach, jak Progressive Promotion Festival w Russelsheim lub na Festiwalu Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego W Toruniu. W 2018 roku grupa pojawiła się na jednym z największych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie festiwali muzyki progresywnej Night Of The Prog.

Retrospective tworzą:

  • Jakub Roszak,
  • Beata Łagoda,
  • Łukasz Marszałek,
  • Maciej Klimek,
  • Robert Kusik

Starsabout i ich "dream sounds" to nostalgiczne, pełne emocji piosenki, swobodnie balansujące na pograniczu alternatywnego rocka z progresywnymi i post-rockowymi odniesieniami. Zadebiutowali przed trzema laty odrealnioną, rozmarzoną płytą "Halflights", która spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem słuchaczy oraz niezależnego środowiska muzycznego. W czerwcu 2017 roku otwierali ceniony w kraju Halfway Festival. Natomiast pod koniec 2017 r. nakładem niemieckiego labelu Progressive Promotion Records ukazał się ich drugi album "Longing For Home". Dzięki tej płycie o zespole coraz częściej pisze się za granicą. Od końca 2018 r. grupa - już jako kwintet - nieprzerwanie pracuje nad nowymi utworami.
Istotą brzmienia Starsabout jest połączenie marzycielskich linii melodycznych z charakterystycznym, nostalgicznym i emocjonalnym brzmieniem gitar, które otulają słuchacza niczym delikatna, wieczorna mgła.

Melanie Mau & Martin Schnella
Wszystko zaczęło się od coveru utworu "Miracles Out Of Nowhere" autorstwa Kansas. Melanie Mau i Martin Schnella, pochodzący z pięknych gór Harz w Niemczech, oddani muzyce, odkryli swoją pasję do wspólnego grania - i ta piosenka była punktem wyjścia!
Postanowili przearanżować, w ich własnym stylu, piosenki z różnych gatunków muzycznych, aby nadać melodiom nowe, świeże spojrzenie. Jednakże, będąc pasjonatami tworzenia nowych dźwięków, Melanie i Martin konsekwentnie pracują również nad własnymi kompozycjami. Stylistycznie muzyka tego duetu jest mieszanką ludowej muzyki rockowej i zawiera wpływy rocka progresywnego.
Brzmienie tego duetu, mimo że często oparte tylko na wokalach i gitarze akustycznej, jest czymś absolutnie wyjątkowym - każda piosenka to prawdziwy "Gray Matter". Peter Gabriel, The Police czy Iron Maiden to jedni z wielu artystów, których coverów można się spodziewać na koncertach Melanie i Martina. Nie będą to zwykłe covery, tylko oryginalne aranżacje, za które duet jest doceniany w całej Europie.

Zobacz allinpoznan.pl