Okładka płyty "Night Out"

JazzBlaster Plays Depeche Mode - koncert ZMIANA TERMINU!

2020-01-04 ( sobota )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79, Poznań

Koncert odbędzie się w innym terminie, więcej informacji wkrótce.

Zespół wychodzący poza ramy jednego gatunku - łączący jazz, rock, punk oraz elektronikę w niesłychanie oryginalne brzmienia!

JazzBlaster powstał w 2017 roku, a skład zespołu wyłonił się z innej formacji - Night Out. Tadeusz Kulas, Piotr Rachoń i Marcin Rak spotkali się w 2013 roku, od razu zdobywając uznanie krytyków, czego wyrazem była m.in. nominacja do Nagrody Warto. Zespół zadebiutował wydawnictwem "JazzBlaster plays Depeche Mode" - jednym z najlepiej sprzedających się albumów przełomu 2017/2018 roku. Album został oparty na motywach muzycznych brytyjskiej legendy synth popu, a kompozycje Martina Gore'a, stanowiły punkt wyjścia do oryginalnych zespołowych improwizacji. Teraz JazzBlaster powrócił z drugą autorską płytą zatytułowaną właśnie "Night Out"! Oryginalne brzmienie zespołu definiują kompozycje i styl pianisty Piotra Rachonia, trąbka i głos Tadeusza Kulasa. Płyta "Night Out" została nagrana w składzie z kontrabasistą Rolandem Abreu i skrzypkiem Dominikiem Bieńczyckim.

Tadeusz Kulas to muzyk Raz, Dwa, Trzy, trębacz i wokalista, zainspirowany z jednej strony klasyką światowego jazzu i Polish Jazzem. Z drugiej strony artysta ukształtowany przez amerykańską sceną punk i Seattle, co słychać chociażby w jego stylu wokalnym, czyli w szczerym, mocnym i agresywnym, ale i melodyjnym śpiewie.

Piotr Rachoń to niezwykle utalentowany i oryginalny pianista znany ze współpracy z zespołami Pulsarus, The Lions, z Jorgosem Skoliasem czy własnym projektem Avatar.

Bilety

  • 40 zł - pierwsza pula
  • 50 zł - druga pula

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/