Warsztaty animacji poklatkowej online

2020-11-20 ( piątek ) – 2020-11-22 ( niedziela )
17:00-17:00
Wydarzenie online

Fundacja Wielki Człowiek zaprasza na warsztaty See the sound 

Termin: 20-22 listopada 2020

Wydarzenie online

Udział w warsztatach jest całkowicie darmowy

Animacja poklatkowa to stosunkowo proste i niezwykle wdzięczne medium, pozwalające na realizację zamierzeń artystycznych i użytkowych. Pomimo zastosowania cyfrowych metod rejestracji i konwersji obrazu, animacja zachowuje swój niepowtarzalny manualny charakter, który stanowi o jej sile.

Warsztaty będą przeprowadzone za pomocą platformy edukacyjnej Navoica, na której został przygotowany kurs. Zawarte w nim treści w łatwy i przyjemny sposób wprowadzą uczestników w problematykę tworzenia animacji. Kurs bogaty jest w zdjęcia i materiały wideo, pokazujące w praktyce, jak pracować nad autorskimi projektami. Wszystko to jest dopełnione spotkaniami z innymi uczestnikami i prowadzącym w postaci konferencji online na platformie Zoom. Zostaną tam przeprowadzone wykłady oraz rozmowy z kursantami. Organizator chce zachować interaktywny i wspólny charakter pracy warsztatowej, w związku z tym prowadzący będzie do dyspozycji dla uczestników w trakcie trwania warsztatów, aby ich wspierać w tworzeniu animacji. Kurs zakończy się pokazem, na którym przedstawione zostaną stworzone przez kursantów w trakcie warsztatów prace oraz uzyskaniem zaświadczeń o zakończeniu kursu.

Tematem przewodnim stworzonych przez uczestników prac będzie ogólnie rozumiana tematyka powstań, buntów i zrywów społecznych.

Wymagania: ⦁ Aplikacja Zoom ⦁ Rejestracja na stronie platformy edukacyjnej Navoica: https://navoica.pl/ ⦁ Posiadanie aparatu fotograficznego

W warsztatach mogą wziąć udział osoby w wieku 14+, które dokonają zgłoszenia na adres e-mail warsztaty@wielkiczlowiek.pl lub telefonicznie pod numerem 691 156 476. Liczba miejsc ograniczona, na zgłoszenia czekamy do 17.11.2020.

Prowadzący: dr Wojciech Kukuczka

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz www.facebook.com/events/1198348977218989