Na zdjęciu Abby Jimenez. Po lewej pomarańczowa ramka z informacjami o wydarzeniu.

Abby Jimenez - spotkanie autorskie online

2021-02-10 ( środa )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Bohaterką środowego spotkania autorskiego będzie amerykańska pisarka Abby Jimenez. Jej debiutancka powieść "To tylko przyjaciel" (Wydawnictwo Muza) porwała tysiące polskich czytelników i zyskała nominację do nagrody Bestsellera Empiku 2020 w kategorii Literatura obyczajowa. Rozmowę z autorką poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, a tłumaczem konsekutywnym będzie Anna Rosiak. 

Bohaterka książki "To tylko przyjaciel", Kristen Peterson, ceni w życiu niezależność i przyjaźń. Nie ma czasu dla facetów, którzy nie rozumieją jej poczucia humoru, ma go za to zawsze dla przyjaciół, ukochanego psa i własnej firmy, którą prężnie rozwija. Chciałaby mieć czas także dla swojego chłopaka Tylera - niestety jest on skupiony na karierze w armii i przebywa na zagranicznym kontrakcie. Kristen ma też świadomość, że nigdy nie zostanie matką. Niedługo przejdzie operację, w wyniku której nie będzie mogła mieć dzieci. Wcześniej jednak odbędzie się ślub jej najlepszej przyjaciółki, Sloan. Kristen pomaga w przygotowaniach do wesela. Kiedy poznaje drużbę pana młodego, czuje, że pojawia się między nimi niewytłumaczalnie silna chemia. Josh Copeland jest zabawny, seksowny, świetnie reaguje na jej sarkastyczne komentarze i wie, że kiedy Kristen robi się zła, trzeba po prostu dać jej dobrze zjeść. 

Jest jednak coś, co sprawia, że Josh może być dla Kristen jedynie przyjacielem, nigdy kimś więcej. Mężczyzna marzy o dużej rodzinie, a Kristen przecież nie mogłaby mu jej dać. Decyduje się więc na ryzykowny status relacji: przyjaźń z dodatkowymi "korzyściami". Choć taki układ teoretycznie wydaje się prosty, w praktyce jednak będzie bardzo skomplikowany...

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Zobacz news.empik.com