Ucho z korkową zatyczką i napis "Speaking cocnerts, wielka ciszszaa... rzecz o Bethovenie".

Speaking Concert - Wielka cisza, rzecz o Beethovenie - UWAGA! KONCERT PRZEŁOŻONY!

2021-03-24 ( środa )
Aula UAM (Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza), ul. Henryka Wieniawskiego 1, Poznań

Nowy termin zostanie podany niezwłocznie.




Ze strony Organizatora:

"Drodzy Państwo,
Przypominamy, że w związku z obowiązującymi od dziś ograniczeniami, kolejny raz musimy zmienić terminy koncertów w Poznaniu i Krakowie
Nie podajemy dziś Państwu nowych terminów koncertów. Niestety z doświadczenia wiemy, że nasze plany przy trwającym stanie epidemii mogą zostać zburzone w ciągu kilku minut.
Jesteśmy gotowi. Jesteśmy gotowi dokładnie od roku. Wszystkie dostępne bilety na zaplanowane w marcu wydarzenia zostały wyprzedane, dlatego też postanowiliśmy zagrać Speaking Concerts - 4 Pory w Roku - ICE Kraków i Speaking Concert - Wielka cisza, rzecz o Beethovenie w możliwie najszybszym terminie od od momentu ponownego "otwarcia kultury". Mamy głęboką nadzieję, że będzie to możliwe jeszcze w kwietniu lub maju.

Zakupione przez Państwa bilety zachowują ważność.

Do zobaczenia!!!

Speaking Concerts by Fundacja Fabryka Sztuki"

link do informacji

_

Speaking Concert to niesamowite wydarzenie muzyczne, które łączy w sobie najznamienitsze utwory klasyczne z nowoczesnymi multimediami oraz charyzmatycznym komentarzem maestro Marcina Sompolińskiego.

Ludwig van Beethoven, jeden z największych geniuszy muzycznych, kompozytor o magnetycznej osobowości, w młodym wieku został dotknięty utratą słuchu - stąd właśnie tytuł naszego przedsięwzięcia Wielka cisza. Podczas koncertu prześledzimy proces twórczy kompozytora w oparciu o niepublikowane szkice III Symfonii. Ponadto przywołamy okoliczności powstawania "Eroiki", zwrócimy uwagę na znane już fakty i ujawnimy sensacyjne odkrycia dotyczące tego genialnego utworu! Podczas koncertu odpowiemy na pytania:

  • Czy Beethoven rzeczywiście był gburem?
  • Co mówi o nim Lista Schindlera?
  • Dlaczego i z kim pojedynkował się w młodości?
  • Na czym polegają związki Beethovena z Polską?

Wykonawcami koncertu będą m.in.:
Orkiestra Collegium F zespół złożony z wybitnych młodych i kreatywnych muzyków - studentów i absolwentów najlepszych polskich Akademii Muzycznych. Pełne pasji interpretacje Collegium F przysporzyły orkiestrze uznania ze strony melomanów i współpracujących z nią artystów. Przez ponad dziesięć lat swojej działalności Collegium F współpracowało z wieloma wybitnymi artystami. Do grona muzyków, z którymi orkiestra miała przyjemność pracować, należą m.in.: AudioFeels, Alicja Majewska, Artur Andrus, Irena Santor, Edyta Górniak, Leszek Możdżer, Tomasz Szymuś, Michał Szpak, Krzysztof Skiba, Bogusław Kaczyński, Andrzej Jagodziński, Marzena Michałowska, Jacek Kortus, Krzysztof Jabloński, Dariusz Stachura, Paweł Skałuba, Iwona Hossa i wielu innych.

Marcin Sompoliński - dyrygent, profesor klasy dyrygentury Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. jest pomysłodawcą i realizatorem nowatorskiego cyklu multimedialnych koncertów edukacyjnych Speaking Concerts, które od blisko dekady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i uznaniem publiczności w całym kraju. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom w najbardziej prestiżowych salach koncertowych.

WYKONAWCY:

  • Wojciech Kubica - fortepian
  • Orkiestra Symfoniczna Collegium F
  • Marcin Sompoliński - dyrygent, prowadzenie koncertu

Bilety w cenie 30-149 zł (w zależności od miejsca).

Zobacz www.speakingconcerts.pl