Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Męszczcyzna pręży muskuły. Przed nim kobieta. Oboje w czapkach z daszkiem z zasłonietymi twarzami. Kobieta ma zasłoniete bandażem piersi.

Bunt kwiatów: Iza Szostak "Skaj is the limit"

2021-06-10 ( czwartek )
20:00
Pawilon, ul. Ewangelicka 1, Poznań

Skaj is the limit jest rezultatem kolejnego etapu pracy Izy Szostak nad projektem (poprzednie odsłony zatytułowane "WannaBe#1" i "WannaBe#2" prezentowane były w zeszłym roku w Pradze i Warszawie). Tym razem przygotowania trwały pięć tygodni i obejmowały prace nad materiałem choreograficznym, kostiumem oraz tekstem, konsultacje i warsztaty.

W latach 90. w Polsce otwarte zostały granice, wyobraźnia, nowe kanały telewizyjne i wolny rynek. Myśli polskiego społeczeństwa przecinały ostre jak żyletki Tiger Safety marzenia o sukcesie. Tym z dostępem do nesesera, futer z sobola i aut z napędem wielu koni mechanicznych udawało się bardziej, innym musiały wystarczyć kryształowe żyrandole z plastiku, skajowa sofa z kompletem puf i żeniona amfetamina. Transformacja to okres przejściowy, kiedy poprzedni system już nie działa, a nowy nie został jeszcze wdrożony. Transformuje się ciało społeczne, ciało polityczne i ciało fizyczne. W Skaj is the limit Iza Szostak queeruje transformacyjne archiwum. Projektuje nienormatywną rzeczywistość, w której podmioty decydują się żyć poza reprodukcyjnym czasem heteronormy.

Bilety dostępne w:

Kup bezpośrednio:

Zobacz www.pawilon.org