Dywizjon 303 i 111 eskadra - turniej gier

Dywizjon 303 i 111 eskadra - turniej gier

2014-11-29 ( sobota )
11:00
Herbaciarnia Biblioteki Raczyńskich, Al. Marcinkowskiego 23/24, Poznań

Kategoria: Oświata Dziecko

Organizatorzy serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i rodziców na turniej gier wydanych przez IPN w Poznaniu. Planszowe gry historyczne to jedna z form działalności edukacyjnej, którą Instytut Pamięci Narodowej kieruje do młodszych odbiorców. To nie tylko świetna forma rozrywki, ale również wspaniały sposób na zdobycie wiedzy poprzez zabawę.

Gry "111" i "303" pozwalają w niebanalny i atrakcyjny sposób przyswajać wiedzę z zakresu chwalebnych dokonań polskiego lotnictwa.

"111" jest planszową grą historyczną przeznaczoną dla dwóch osób. Jej akcja rozgrywa się we wrześniu 1939 r. i odtwarza walkę w obronie polskiego nieba, jaką toczyła m.in. 111 eskadra myśliwska.

"303" jest szybką wojenną grą planszową dla dwóch osób. Jeden z graczy dowodzi RAF broniącym Wielkiej Brytanii, a drugi atakuje niemieckim Luftwaffe. Zadaniem lotnictwa Trzeciej Rzeszy jest zbombardowanie Londynu, a celem lotnictwa alianckiego powstrzymanie agresora.

Obie gry to okazja do dobrej zabawy nie tylko dla chłopców!

Gry przeznaczone są dla dzieci od lat 10. 

Gry planszowe to także jedna z ofert Biblioteki Raczyńskich! Niemal we wszystkich filiach dla dzieci i młodzieży nasi czytelnicy mają do wyboru szeroki wachlarz gier, które poza rozrywką, wspomagają rozwój i edukację.

Zobacz www.ipn.gov.pl/gry