plakat

Przetrwaj z Tatą! Dzień Ojca w Laboratorium Wyobraźni

2018-06-23 ( sobota )
10:00-15:00
Laboratorium Wyobraźni, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Bycie Ojcem to ogromne wyzwanie! Na co dzień Ojcowie pomagają odkrywać dzieciom świat i pokazują, że życie jest niezwykle barwną przygodą. Z okazji przypadającego 23 czerwca Dnia Ojca chcemy wyręczyć Ojców w tym jakże trudnym zadaniu!

Laboratorium Wyobraźni zaprasza wszystkich Ojców, aby razem ze swoimi pociechami przeżyli niezwykłą naukową przygodę! W każdej przygodzie niezbędny jest bohater, a Bohaterami w tym Dniu będą, oczywiście, Ojcowie!

Survivalowa przygoda z Tatą!

Co zrobić, by przetrwać zimną noc pod gwiazdami? Jakie umiejętności należy posiadać, aby ochronić się przed hipotermią i odwodnieniem? Jakie rośliny i zwierzęta mogą zagrażać w trakcie wędrówek pośród gór i lasów? Przed uczestnikami niezwykła wyprawa do świata natury, która pozwoli znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań, poznać tajniki sztuki przetrwania, a także nacieszyć się bliskim spotkaniem z roślinami i zwierzętami. Podczas survivalowej przygody z Tatą wszyscy spróbują wspólnie odkryć zapomniane sekrety rozpalania ognia "z niczego", budowania schronienia, które zapewni ciepło, czy orientacji w terenie bez użycia GPS i smartfona. Będzie można dowiedzieć się, dlaczego nie możemy pić słonej wody, jak zachowywać się w obecności dużych zwierząt leśnych i drapieżników, a także które rośliny są jadalne. Survivalowa przygoda z Tatą to znakomita okazja, żeby nauczyć się przetrwania w każdych warunkach, a także żeby zacieśnić więzi rodzinne!

Ze względu czas trwania zajęć, w trakcie wyprawy przewidziana jest 15-minutowa przerwa, podczas której strudzeni Odkrywcy będą mogli na chwilę usiąść, żeby odpocząć i uzupełnić zapasy energii.

Organizatorzy zachęcają do zabrania koców, przekąsek i napojów. Każdy survival wymaga odpowiedniego przygotowania, więc prośba, by pamiętać o odpowiednim stroju: długie spodnie, wygodne buty, nakrycia głowy i kurtki w plecakach będą bardzo przydatne! W przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych, zostaną przeprowadzone alternatywne warsztaty w namiocie na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Charakter warsztatów: zajęcia terenowe. Miejsce: start na Wystawie Zielonej w Laboratorium Wyobraźni (budynek B), a następnie w bliskiej okolicy terenu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Godzina rozpoczęcia: 10:00 i 12:45. Czas trwania: 2h 15 min.

Bilety: http://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=27&data=2018-06-23

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami: Razem z Tatą sięgaj, gdzie wzrok nie sięga!

Zwiedzanie ekspozycji "Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga" - to już ostatnia szansa, żeby odkryć fascynujący świat optyki falowej w Laboratorium Wyobraźni! 23 czerwca razem z Tatą dzieci obejrzą film w niewidzialnym kinie, a także poobserwują taniec laserowych plamek. Zobaczą również ukryte na banknotach rysunki, a na koniec... spróbują zmierzyć się z niezwykle trudnym zadaniem, jakim jest pokonanie alarmu!

Platforma interaktywna BIG Board: Absolutna nowość w Laboratorium Wyobraźni! Platforma interaktywna to znakomita przestrzeń do zabawy, która pomaga poznać prawa fizyki, a jednocześnie doskonalić koordynację ruchową. Zabawa z najnowszą platformą to znakomita okazja do stworzenia z Tatą drużyny osiągającej sukcesy, dzięki sprawnej współpracy.

Miejsce: Ekspozycja na Wystawie Zielonej w Laboratorium Wyobraźni (budynek B). Godzina rozpoczęcia: 10:30 i 13:00. Czas trwania: 1,5 h.

Bilety: http://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=27&data=2018-06-23

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl/przetrwaj-z-tata-dzien-ojca-w-laboratorium-wyobrazni/