Podświetlone dzrzewki i księżyc. Po lewejtytuł i data wydarzenia. W prawym górnym rogu napis: 100 lat Palmiarni Poznańskiej.

Noc w Palmiarni

2021-06-25 ( piątek ) – 2021-06-26 ( sobota )
20:00-02:00
Palmiarnia Poznańska, ul. Matejki 18, Poznań

"Noc w Palmiarni" to impreza, która na stałe wpisała się w życie kulturalne poznaniaków. To także wyjątkowa okazja, aby zwiedzić kolekcję w wieczornej scenerii. Palmiarnia Poznańska w tym roku obchodzi swoje 110 lecie.

A jaki wiek osiągają rośliny z jej kolekcji? Jak długo owocują, od kiedy znajdują się w Pawilonach?

Podczas nocnego zwiedzania odpowiedzi na te i inne pytania będzie można znaleźć na specjalnie przygotowanej ścieżce zwiedzania.W trakcie trwania imprezy dostępna będzie także wystawa pt. "Madagaskar 1937" w Pawilonie IX, prezentująca fotografie z wyprawy Arkadego Fiedlera oraz ścieżka zwiedzania, dotycząca okazów z kolekcji Palmiarni Poznańskiej, pochodzących z Madagaskaru. Wystawa przygotowana jest we współpracy z Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie oraz z Fundacją Key4Tomorrow.

Nocne zwiedzanie rozpocznie się o g. 20:00 i potrwa do 02:00 w nocy. Kasa czynna będzie do g. 01:30. Od g. 22:00 otwarta będzie brama do Parku Wilsona tylko od ulicy Matejki Wstęp w cenie biletu do Palmiarni: 8 zł- ulgowy 12 zł - normalny Więcej o cenach wstępu na stronie Palmiarni Poznańskiej

Na terenie całej Palmiarni obowiązkowo należy zakrywać usta i nos, a przed wejściem zdezynfekować ręce.

Limit odwiedzających to 265 osób.

Informacja o obostr zeniach: Palmiarni Poznańskiej

Zobacz www.palmiarnia.poznan.pl/pl/