Szary baner z nazwą wydarzenia.

Kody i antykody twórczości Václava Havla - konferencja

2021-12-13 ( poniedziałek ) – 2021-12-14 ( wtorek )
09:00
Collegium Maius, ul. Fredry 10, Poznań

"Kody i antykody twórczości Václava Havla" to temat konferencji, która odbędzie się w dniach 13-14 grudnia w Salonie Mickiewicza w Collegium Maius UAM oraz online. Początek rozmów o czeskim pisarzu i polityku o godz. 9:00.

Swój udział w konferencji zapowiedzieli: były premier w rządzie Václava Havla doc. JUDr. Petr Pithart (online), Karel Hvížďala dziennikarz i pisarz, autor rozmów z Václavem Havlem "Zaoczne przesłuchanie" i "Tylko krótko, proszę" (online), prof. Vilém Prečan, historyk, założyciel Czechosłowackiego Ośrodka Dokumentacji, który zebrał i wydał m.in. całą dokumentację dot. Karty 77 (online) oraz Andrzej S. Jagodziński, były dyplomata i wybitny tłumacz literatury czeskiej - wszyscy byli zaprzyjaźnieni z Václavem Havlem.

W wydarzeniu wezmą udział także: ambasador Republiki Czeskiej w Polsce Jakub Dürra (online), konsul honorowa Republiki Czeskiej Renata Mataczyńska oraz dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta w Poznaniu Iwona Matuszczak-Szulc.

Na godz. 18:30, pierwszego dnia spotkania, zaplanowano czytanie tekstów Václava Havla.

Konferencja odbywa się pod patronatem JM Rektorki UAM prof. Bogumiły Kaniewskiej oraz konsul honorowej Republiki Czeskiej Renaty Mataczyńskiej. Przewodniczącym koneferncji jest prof. Mieczysław Balowski.

Wydarzenie będzie można śledzić na kanale WFPiK na Youtube.

Program spotkania