k

Kult - koncert

2016-10-15 ( sobota )
20:00
MTP, Pawilon nr 2, ul. Głogowska 14

Zespół powstał na początku 1982 roku w Warszawie. Pierwszy koncert zagrał 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie "Remont". Liderem został Kazik Staszewski.
Polscy radiosłuchacze znają doskonale ponad 30 utworów Kultu z niezliczonych list przebojów, na których królowały m.in. "Piosenka młodych wioślarzy", "Do Ani", "Krew Boga", "Polska", "Parada wspomnień", "Rząd oficjalny", "Baranek", "Kochaj mnie, a będę twoją", "Gdy nie ma dzieci".
Kult zagrał ponad 3000 koncertów. Występował nie tylko w Polsce, ale również gościł na koncertach w Brazylii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Niemczech, Czechach, Szwecji, Stanach Zjednoczonych. Jego koncerty to ponad dwugodzinne spektakle. 
Grupa Kazika Staszewskiego to zespół, którego nikomu nie trzeba przestawiać. Powstały w 1982 roku w Warszawie Kult to ikona polskiej sceny muzycznej. "Baranek", "Lewe Lewe Loff", "Do Ani", "Gdy nie ma dzieci", "Polska" czy "Dziewczyna bez zęba na przedzie" to jedynie kilka utworów, które znane są większości Polaków. Ostatni krążek, "Prosto" z 2013 roku, uzyskał status Platynowej Płyty. Kult wciąż intensywnie koncertuje, a ich występy przyciągają publiczność w całym kraju. 

Bilety - 60 zł, w dniu koncertu 70 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz kult.art.pl/