a

Koncert - Glenn Miller Orchestra

2016-12-07 ( środa )
19:00
Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ul. Henryka Wieniawskiego 1, Poznań

Kapela swingowa zaprezentuje publiczności swoje najnowsze show: It's Glenn Miller Time!

Zespół okrzyknięty najpopularniejszą big-bandową grupą na świecie. Zasłynął ze wspólnych występów z m.in. Frankiem Sinatrą, Johnnym Desmondem czy Erikiem Delaneyem. Ich prestiżowe występy są warte każdych pieniędzy. Orkiestra Glenna Millera zagrała już ponad 4530 koncertów dla przeszło 5,1 - milionowej publiczności. Już w grudniu zespół wystąpi także dla widzów w Lublinie, Toruniu, Łodzi, Szczecinie i Poznaniu.

Składająca się z najlepszych na świecie instrumentalistów grupa przewodzona przez nieocenionego Wila Saldena, zaprezentuje publiczności swoje najnowsze show: It's Glenn Miller Time.  W nowym programie scena zamienia się w kolebkę muzyki lat 30. i 40. - okresu, w którym powstał swing. Usłyszymy najbardziej znane utwory z całego przekroju twórczości zespołu, takie jak In the Mood, Moonlight Serenade, Chattanooga Choo Choo, Pennsylvania 6-5000, czy  American Patrol.

Każdy muzyk lub kompozytor marzy o stworzeniu absolutnie wyrazistego brzmienia, które natychmiast będzie rozpoznawalne zaledwie po kilku pierwszych taktach - słowa założyciela orkiestry, Glenna Millera, stały się ogromną inspiracją dla Wila Saldena. Został on mianowany na stanowisko głównego dyrygenta Orkiestry za swoją wieloletnią pracę i zaangażowanie. Jako perfekcjonista, zawsze wymagał takiej postawy również od każdego członka grupy. To właśnie jego podejście do pracy sprawiło, że otrzymał od publiczności najcenniejszą nagrodę - podziw i zachwyt.

Muzyczną wizytówką kapeli jest niewątpliwie Moonlight Serenade. Historia powstania tego utworu jest zadziwiająca. Podczas jednego z koncertów główny trębacz doznał kontuzji. Brakujące miejsce musiały uzupełnić charakterystyczne tony klarnetu. Zbieg okoliczności przyczynił się do powstania niepowtarzalnych dźwięków, z których Orkiestra Glenna Millera słynie od siedemdziesięciu pięciu lat. Historię grupy tworzy wieloletnia działalność koncertowa oraz osiągnięcia budzące zazdrość artystycznego świata. Nawet Beatlesi czy Elvis Presley nie mogą poszczycić się taką liczbą hitów królujących na pierwszych miejscach list przebojów. Tylko ten zespół odbył czterdzieści światowych tras koncertowych, na które bilety zostały wyprzedane w ciągu jednego dnia! Jest jedyną orkiestrą, która występuje przez większość dni w roku, dając blisko trzysta koncertów rocznie, odwiedzając nawet najodleglejsze zakątki świata. Glenn Miller Orchestra występowała w całych Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii, Nowej Zelandii, Ameryce Południowej, Japonii i na Filipinach. Już grudniu polscy fani jazzu i swingu będą mieli wyjątkową okazję wybrać się w muzyczną podróż z Orkiestrą Glenna Millera.

Bilety w cenach 145, 165 i 185 (w zależności od miejsca) już dostępne.

oprac.LT

Bilety dostępne w:

fot.